Advert

Yıllardır yazdık; Vali Memiş sahip çıktı

Kuşburnunu yeniden canlandıracağız

Yıllardır yazdık; Vali Memiş sahip çıktı

Yıllardır bu sayfadan Kuşburnu meyvesine şehrin sahip çıkmasını, Allah vergisi bu meyvenin Gümüşhane ekonomisi ile mutlaka bütünleştirilmesi başlıklarını defaatle dile getirmiştik. 

O ısrarlarımız arasında Tekke Köyü sınırları içerisinde atıl durumda bulunan fabrikanın yeniden faaliyete geçirilerek şehre istihdam sağlanması gerektiğini ve hatta bu meyvenin ülke geneline satışı sağlanarak yaygınlaştırılması ayrıntısına da  değinmiştik.

Gümüşhane’de 11.si düzenlenen  kalkınma planı istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Okay Memiş’ten bu konuda önemli bir açıklama geldi. 
Vali Memiş, Gümüşhane şehrinin kalkınması noktasında turizm, tarım hayvancılığın önemine dikkat çekerken kuşburnuna İŞGEM’le faaliyete geçirileceğini ifade etti.

Vali Memiş, Kuşburnu ile ilgili olarak  şunları söyledi:

'Kuşburnunu yeniden canlandıracağız. Doğa da tonlarca kuşburnu bizi bekliyor. Biz ona o bize bakıyor. Birbirine kavuşamayan sevdalılar gibi biz bu kuşburnunu İŞGEM’de yeniden faaliyete geçireceğiz. Bu doğal ürünü ve Allah’ın bu bölgeye has verdiği bu nimeti insanların kullanımına açacağız” 

okay memiş kuşburnu İŞGEM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”