Hocam yerel basın daha ne yapmalıdır?

Silivrispor mağlubiyeti sonrası bu ziyaret dikkat çekti

Hocam yerel basın daha ne yapmalıdır?

Dün Sayın Güvenç Kurtar Gümüşhane yerel basınını ziyaret etti. 
Kulüp şampiyonluk yolunda ilerlerken basına önemli görevler düştüğünü söyledi. 
Haklıdır.
Ne ki resme baktık, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Sezai Köprülü beyde karşısında oturuyor. 
Demek ki, son Silivri yenilgisi bu ziyaretin anatomisine bakıldığında gelen eleştiriler çerçevesinde ciddi bir travma yarattığı anlaşılmaktadır.
Dördüncü kuvvet medyanın sadece sporda değil her alanda önemli etken olduğu zaten tartışılmazdır ama dağların arasındaki şehrin takımı Gümüşhanespor’un hele süper lig etiketli teknik adamının başında olduğu bir kulübün Silivri mağlubiyetinin de neden olduğunu sorgulamak birazda olsa hakkımız olduğunu düşünüyoruz. 
Şunu da soralım sayın hocam!
Gümüşhanespor herşeyi yaptı da biz yerel basın olarak kantarın topuzunu mu kaçırıyoruz? 
Gümüşhanespor iyi oynamak zorunda, kaliteli kadrosu bu işi başarabilecek  güçtedir kaldı ki şu günlerde canı sıkkın ülkem insanının Gümüşhanespor’la mutlu olmaya hakkı yok mudur? 
Eksik olan bi şeyler varsa Gümüşhane halkı, Gümüşhanespor’u çok seven her kesim tarafından bu inişli çıkışlı gidişatın sebebini sorgulanmasın mı?
Araştırmak, sorgulamak, sebep ve sonuç ilişkisini aramak basının görevi arasındadır ki şampiyonluğa oynayan bir kulübün neden sahasında devleşip aynı göstergeyi deplasmana yansıtamaması da enteresandır.
Elbette Sayın Güvenç Kurtar’la futbol polemiği yapamayız lakin yılların deneyimli spor adamı futbolun A’sından Z’sine kadar her dilimini bilen bir önemli ismin bu sorulara sağlıklı cevap vermesi en az onun kadar bu kulübün önemsendiğinin bir göstergesidir.
Gümüşhane yıllardır 1.lig özlemiyle yanıp tutuşurken, Gümüşhanespor’un belki de bu yönde hareketle kaderinin değişeceğini düşünüyorken ters giden bi şeylerin varlığı kime sorulursa sorulsun herkesin canını sıkmaktadır.
Diyeceğimiz odur ki, yanlış gördüğümüz herşeyi duygusal düşünce yönüyle değil hepimizin ali menfaatleri çerçevesinde yarar sağlayacağını umut ederek yerel basın bu kulübü yakından takip etmeye başarıyı alkışlamaya, gerektiğinde dozu kaçırmadan eleştirmeye, varsa görülen eksiklikleri dile getirmeye devam edecektir.
Şu an itibarıyla gelen bilgilere bakıldığında kırmızı beyazlı renklere gönül veren, futbolu bilen Gümüşhanespor’un 1.lig de mücadele etmesi gerektiğini düşünen herkes üzüntü içerisindedir.
Son olarak değerli hocamızın  sizler bizlere mutlulukları, güzellikleri ve Allahın izniyle şampiyon olacağız bu potansiyel bu şehirde var sözlerinin gereğini, birlikte taşın altına elimizi koyarak hayal olmadığını göstermek ilk önce sizlerin sonrada bizlerin yani basının görevi olduğunu bir kez daha hatırlatalım istedik.
Umarız, yanılmıyoruzdur…

 

güvenç kurtar gümüşhanespor yerel basın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şeref     2018-02-22 Ya hoca geldin takıma hiçbirşey veremedin 6 puan öndeydik şimdi eşitlendik sen ne yaptın kocaman HİÇ Silivri gibi bir takıma yeniliyor basına iş düşüyor diyosun bırak bu klasik işleri sen nasıl yenildin onun hesabını ver SİLİVRİSPORA yazık değilmi bizlere bi lafımızda SN KAYA BAŞKANA GİTMRSİNİN ZAMANI GELDİ GEÇİYOR BIRAKMALI yapamıyor bu kadar para harcat elde var SIFIR
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBB’DE Eğitim Şöleni
TBB’DE Eğitim Şöleni
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar