Uşak Belediyesi Mehmetçik İçin Afrin’de Kurban Kesti

Uşak Belediyesi ile Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği (UŞAPADER)

Uşak Belediyesi Mehmetçik İçin Afrin’de Kurban Kesti
Advert

Uşak Belediyesi ile Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği(UŞAPADER) tarafından Afrin’e ve sınırda kurulan çadır kentlere gönderilmek üzere hazırlanan yardımlar yerine ulaştı. 3 gün önce Mehteran takımıyla Uşak’tan yola çıkan heyet askerler için kurban kesti

 

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve desteklerini sık sık bölgeye giderek gösteren Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri 3 gün önce, mehter takımıyla Zeytin Dalı operasyonuna katılan askerlerimiz için yola koyulmuştu. Uşak’a yaklaşık 950 km uzaklıktaki askeri noktalara ve sivil halkın bulunduğu alanlara Uşak’tan moral ve destek götüren UŞAPADER başkanı Fatih Demir öncülüğündeki heyet Afrin’de görev yapan askerler için kurban kesti. Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise telefonla canlı bağlantı kurarak görev yapan TSK mensuplarına moral verdi.

 

Afrin için birlik ve beraberlik vurgusu yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, verilen mücadelenin önemine değindi. Kurban kesiminden sonra bölgedeki Mehmetçik ile telefonda görüntülü konuşma yapan Nurullah Cahan, “Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Vatanımızı, devletimizi, milletimizi her daim birlik ve bütünlük içerisinde kılsın. Bu savaş ülkemizin bekasını belirlemek, kirli planları sona erdirmek için verilmektedir.” dedi.

Bölgede görev yapan askerler ise “Bizlerle olduğunuz için size ve Uşak’a teşekkür ederiz. Dualarınız ve destekleriniz her şekilde ulaşıyor. Biz de cephe hattında o güç, o inanç ve kuvvetle ülkemizi en iyi şekilde savunuyoruz” diyerek desteğin amacına ulaştığını ifade ettiler.

 

Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Fatih Demir, “Uşak Belediyesi bugüne kadar hem Afrin’deki askerlerimize hem de bölgedeki mağdur sivil halka karşı desteklerini esirgemedi. Bugünkü amacımız yine belediyemizin desteğiyle bölge halkına moral sağlamak ve görev başındaki asker kardeşlerimizin yanında olmak.” ifadelerine yer verdi.

 

***Av. Nurullah CAHAN hakkında

Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi nüfusuna kayıtlı olup 1973 yılında doğdu. İlköğretimini Uşak Ergenekon İlköğretim Okulunda, orta ve lise öğrenimini Uşak İmam Hatip Lisesinde okudu.1991 yılında Uşak İmam Hatip Lisesini dereceyle bitirdi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerliğini Erzincan 3. Ordu Komutanlığında 257. kısa dönem olarak yaptı.1999 yılında Uşak’ta serbest avukat olarak çalışmaya başladı ve aynı yıl Merkez Çınarcık Köyünden olan İngilizce Öğretmeni Halime Hanım ile evlendi. 2001 yılında Ak Parti Uşak Merkez İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı.2004 yılına kadar Ak Parti Uşak Merkez İlçe Teşkilatında görev yaptı.

 

2004 mahalli seçimlerinde Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek 31 yaşında Uşak Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanı oldu.2009 mahalli seçimlerinde tekrar Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2004-2014 yılları arasında Uşak Belediye Ak Parti Grup Başkanlığı, Encümenlik, Plan-Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olan Nurullah Cahan, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

uşak belediyesi mehmetçik afrin kurban
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı