Ziyaretin ardından

GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın Gündoğumu'na değerlendirdi

Ziyaretin ardından
Advert

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yalçın, çarşamba akşamı Sarıyer Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Başkan Yalçın’a GÜSİAD yönetim kurulu üyeleri, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile bazı öğretim görevlileri eşlik etti.

Ziyaret ne için gerçekleştirildi?
Şehir ile üniversiteyi daha çok yakınlaştırmak için sayın rektörün inanılmaz bir çabası var. Tabi bu süreç kuşkusuz görevinin sonuna kadar nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz. Halkla birlikte olmaya üniversitenin çıtasını yükseğe çıkarmaya çaba gösteren bir rektörün varlığından söz edebiliriz.
Nitelikli öğretim görevlisi, ilk sıralarda üniversite sınavlarında başarı göstermiş öğrencilerin hedefinde olduğu bir üniversite, yarışabilir; altyapısını tam anlamıyla oturmuş, rekabet edebilen kapsamlı ve çağın gereksinimlerine uygun her türlü bilim araç gereç ve tamamlayıcı unsurlarla güçlendirilmiş bir üniversitenin varlığını hedefleyen ve her konuşmasında ifade eden Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şimdi İstanbul kanadından da güçlü bir destek bularak vakıf için düğmeye bastı.

 

Süreç devam edecek

Bu ziyaretin Sarıyer Belediye Başkanlığı’ndan sonra İstanbul’da Gümüşhane’ye yakın belediye başkanlıkları aracılığı ve çok değerli bürokratlar ile süreceğini de GÜSİAD’ın sayın başkanı Yüksel Yalçın ifade etti.
Çarşamba akşamına dönersek son derece verimli, her iki tarafın gerek sayın Başkan Genç’in sayın GÜSİAD’ın karşılıklı sıcak, samimi ve vakfın kurulmasında etkin olma adına ortaya koyduğu tablo sevindiricidir. Zaten sayın Başkan Şükrü Genç’in her zaman bu tür toplantılara ev sahipliği yapacağını da ifade etmesi önemli bir çıkıştır. Metropol İstanbul’da hizmetleriyle, özkaynaklarıyla kendi imkânlarıyla Sarıyer Belediye Başkanlığını öne çıkartan Sayın Genç, Gümüşhanelilere sonuna kadar kucak açtı. Hemen unutmadan ekleyelim sayın rektörün bu konudaki pozitif yaklaşımları da vakıf için daha da önemli bir adım oldu.

Ziyaretin ardından

Başkan Genç Gümüşhanelilere kucak açtı

Çarşamba akşamından ötesini de sayın GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın’dan dinleyelim..
‘GÜ adına bir vakfın GÜSİAD tarafından da desteklenecek olması son derece önemli bir adımdır. GÜSİAD markalaşma yolunda hızla ilerlerken İstanbul’dan Gümüşhane’ye bir hizmet köprüsü aynı zamanda İstanbul Gümüşhane ayağında bir gönül köprüsü kuracağından da hemşerilerimizin kuşkusu olmasın. Sayın Başkanımızın bu anlamda bizleri ağırlaması bir yanının da Gümüşhaneli olması sebebiyle hemşerilerine kucak açması her zaman destek noktasındaki iyimser yaklaşımı bizleri son derece mutlu etmiştir. GÜSİAD, bu manada kendilerine minnettardır.

 

GÜMÜP topantı yaptı

Çarşamba akşamından sonra biz Gümüşhane Mühendisler ve Mimarlar Platformu ile de bir toplantı gerçekleştirdik tabi bunların hepsi GÜ adına kurulacak bir vakıf için atılması gereken sağlam adımların öncüsü içindi. Ziyaretlerimiz inşallah Sarıyer’den sonra İBB neznindeki bürokratlarımız sayın Eyüp Karahan, Sayın Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, YTÜ, rektörlük aynı zamanda YTÜ - GÜ işbirliği çerçevesinde devam ediyor ve de edecektir. Biz GÜSİAD olarak aynı zamanda Gümüşhane Üniversitemizin en belirgin özelliği olarak daha önce ifade ettiğim en iyi inşaat mühendisleri Gümüşhane’den çıkar deyişinden de yola çıkarak bir inşaat laboratuvarının kurulmasını önemli aynı zaman da bizati dikkatle takip edilerek yaşama geçirilmesini istiyoruz.

 

GÜSİAD'ın önemli hamlesi

Ayrıca bir konuyu daha ifade etmek isterim yine GÜSİAD olarak her öğrencimizi bu sayı 70 ila 80’de olabilir en az 60 olmak üzere yaz aylarında stajlarını yapmak için İstanbul’da bir tasarrufta bulunacağımızı ilgililerle paylaştım ayrıca GÜMÜP’ün burs konusunda da bir tasarrufu olacağını buradan ifade etmek isterim. Hemen belirtelim GÜSİAD,  GÜ’nden staj için gelecek öğrencilerin geliş gidiş masraflarını da üstlenecektir. Dolayısıyla tüm bu hamlelerimizin geneline bakıldığında amaç güçlü bir üniversitedir aynı zamanda onu destekleyecek temeli sağlam atılmış bir vakıf ve markalaşma yolunda çok önemli hedefler içerisinde olan Gümüşhane işdünyasının İstanbul’daki güçlü ismi GÜSİAD’ın Gümüşhane’ye olan aşkı, sevdası ve aynı zamanda çağın olmazsa olmazı eğitimin nitelikli, kaliteli ve modern bir çerçevede sürekliliğini sağlamak ve bu çerçeve de katkı sunmayı amaçlamaktadır.

 

Teşekkür

Bu sebeple bir kez daha bizleri Sarıyer’de tüm samimiyetiyle ağırlayan Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’e, bu ziyaretin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Meclis Üyesi Sayın Nizamettin Günel’e, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e, GÜSİAD’ın çok çok değerli yönetim kurulu üyelerine, GÜMÜP Başkanı Sayın Yüksel Hamzaoğlu’na, Federasyon Başkanımız Sayın Tahsin Söğüt’e,  varlıkları ile onurlandıran Işık Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cemal İbiş’e, Galatasaray Spor Kulübü Denetim Kurulu Üyesi Sayın Zeki Kadirbeyoğlu’na, Sayın İşadamı Ata Paşabeyoğlu'na, Prof. Dr. Sayın Özkan Ateş’e, çok değerli hemşerilerime Teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

yüksel yalçın GÜSİAD şükrü genç sarıyer belediye başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı