Advert

Gümüş Kulis

İstanbul - Gümüşhane bu hafta neler oldu?

Gümüş Kulis

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Köse ilçesinde tekstil atölyesinin açılışını yaptı. Köse ilçesinin yeni istihdam kapısı tekstil atölyesi ürettiklerini dev metropol İstanbul’da bir firma ile karşılıklı anlaşma sonucu buraya gönderecek. Araştırdık soruşturduk, peki çalışan sayısı 300’e doğru hedeflenirken çark işleyecekmi diye merak ettik? Cevap hepimize bir oh dedirtti. Yedi yirmidört hazır kıta üretim olacak. Ne güzel değil mi?

 

***

Salyazı havalimanı ile ilgili olarak nisan ayı itibarıyla lk kazmanın vurulması bekleniyor. Bayburt Group’ta kalan ihale sonrası bizden duymayınız ama ilgili firma tamamlanma tarihi 2019 olmasına rağmen Gümüşhanelilere yıl sonu size burayı hazırlarım şeklinde bir ifade kullanmış tabi bu sadece kulis bilgisi. Salyazı havalimanının suyunun ise Köse barajından sağlanıp sağlanamayacağıda daha şimdiden konuşulmaya başlanmış.

 

***


Köse ilçesi Zigana Tüneli, Tersun Dağı projesinin tamamlanmasının ardından ilçeye bir tünelde kendilerinin hakkı olduğunu düşünüyor. Bu konuda henüz net bir serzeniş olmasa da ilçe Köse Dağı için kendilerinin dinlenilmesi gerektiğini düşünüyor. Zigana Tersun ayağında Köse Dağına da bir tünel hani hiç de fena olmaz yani..

 

***


Gümüşhanespor  malumunuz Silivri maçı sonrası karıştı. Gümüşhanesporun kulüp başkanı istifa etti. İsmet Çakmak geçici başkan olarak görevi üstlenecek. Kulüple ilgili pek çok tatlı olmayan haberlerde havada uçuşuyor. Bandırma maçı kara bulutların dağıtılması için yeni bir dönemeç olabilir.

 

***


Bu arada belirtelim, taraftarın Başkan Büyükbayraktar’a istifa etme yönündeki meşaleli desteği görülmeye değerdi.
Rektör Halil İbrahim Zeybek ve GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın GÜ Kalkınma Vakfı için geceli gündüzlü çaba sarfediyor. Sarıyer Belediye Başkanlığı, İBB Genel Sekreteri Eyüp Karahan’dan sonra Sultanbeyli Belediye Başkanlığınıda ziyaret eden vakıf heyeti, GÜMÜP’le buluştu, Şile Üniversitesi Rektörlüğü nezninde de çalışmalarını sürdürecek.

 

***


Tersun Dağı projesi ile ilgili olarak GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu’nu dinlerken sevinmedik değil. Bu konuyu en çok yazan son gelişmeleri en ince ayrıntısına kadar izleyen haber sayfası olarak projensin kabul görmesi Şiran kadar bizleride mutlu etti.

 

***

Gümüşhane kalkınma istşare toplantısındai ifadeler dikkat çekicidir. Kalkınan Gümüşhne jeopoitik konumu itibarıyla sadece bölgede değil bölgeler arasında yeni bir merkezin cazibe merkezi olabilir. O nedenle sarfedilen ifadelerin son derece isabetli olduunu bu tür toplantıların sıklaştırılması gerektiğni ifade etmek isteriz

gümüş kulis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”