Analığımız siyasi kimliğimizden önce gelir

CHP, çocuklara cinsel taciz ve şiddeti protesto etti

Analığımız siyasi kimliğimizden önce gelir
Advert

CHP Gümüşhane İl Kadın Kolları küçük çocuklara cinsel taciz ve şiddeti protesto etti. İl Başkanlığı, Fatih Parkı’nda yayınladığı basın açıklamasında iktidarı da eleştirdi.

İl Başkanı Belgin Tungul Çakır, basın açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi:


İKTİDARA:
‘Çocukların güvenilir ortamda büyümelerini sağlamak hükümetin öncelikli sorumluluğundayken, her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyanıyoruz.
İktidarın başkanı bugün çıkmış, ‘çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz diyor, bu toplumsal bir dinamittir diyor’. Ne yazık ki bu sözler iktidarı her zamanki gibi söylediği başka yaptığı başka olmaktan öteye geçiremiyor. Küçük yaştaki evliliklerin önünü açan yasa tasarısı çocukların vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi bilimsel eğitimden uzak sübyan mektepleri ile mevcut iktidar çocuk istismarı mücadelesi konusunda inandırıcılığını yitirmiştir’.


KADIN DERNEKLERİNE SİTEM
ANALIĞIMIZ SİYASİ KİMLİĞİMİZDEN ÖNCE GELİR

‘Minicik bedenlerin sesi olmak için buraya gelen katılım sağlayan sizlere teşekkür ediyorum. Yalnız gönül isterdi ki, istismara uğrayan kadın ve çocuk ların sessiz çığlıklarına kadın derneklerinin ses olmasını dilerdim. Bu derneklerin öncülüğünde buraya toplanmayı beklerdim.
Fakat büyük bir üzüntüyle sssiz kalındığını gördüğümüzden dolayı canı yananların sesi olmak için başka canların yanmaması için öncülük ettik. Etmeye de devam edeceğiz. Çünkü analığımız siyasi kimliğimizden korkularımızdan önce gelir’.

Belgin Tungul Çakır, basın açıklamasını şöyle tamamladı:
Bizler birer anayız. Çocuklarımızın torunlarımızın yarınlarda daha huzurlu daha mutlu, daha güvenilir, olması içinde sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Sessiz kalmayı tercih edenlerde lütfen kendi evlatlarının ve torunlarının o masum yüzlerine bakarak empati yapsınlar’.

belgin tungul çakır chp basın açıklaması fatih parkı çocuk cinsel taciz şiddet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı