Gazeteci Akdeniz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşmasını değerlendirdi

Trabzon'daki konuşması kulisleri hareketlendirdi

Gazeteci Akdeniz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşmasını değerlendirdi
Advert

 

Şu günlerde AK Parti’de birşeyler fısıldanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Trabzon’un Ortahisar ilçesi gençlik kongresindeki sözleri veda mı ediyor? tartışmalarına sebep oldu. Duayen Gazeteci Aydın Akdeniz, İçişleri Bakanı Soylu’nun veda etmeye hazırlandığı sürece nasıl geldiğini ise şöyle değerlendirdi: 

SÜLEYMAN SOYLU’YU TANIYALIM
Akdeniz, Soylu’nun siyasi mücadelesi için ‘Demokrat Parti Genel Başkanlığı ile siyasete heyecan getirdi. 15 Temmuz darbe gecesi akşamı TRT stüdyolarındaki milli duruşu, görüntüsü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdirini kazandı. AK Parti saflarında İçişleri Bakanlığı gibi çok çok önemli bir göreve gelmeyi başardı’. 

SOYLU NE YAPMAK İSTİYORDU?
Akdeniz, AK Parti saflarında siyasete girdiği andan itibaren Trabzon gibi siyasetin çok zor olduğu bir şehirde yaşanılan aksaklıklara neşter vurmaya hazırlanan Süleyman Soylu için, ‘Olumsuzlukları, rahatsızlığını açıkça dile getirmese de yakın çevresi ile paylaşıyordu. Trabzon’da yerel yönetimle aynı zamanla büyükşehirle başlayacak siyaset bürokrasi sahasındaki yenilenmenin AK Parti’ye yeni bir güç katacağı görüşünden hareket etti, bu hamlesini yaşama geçirmeye çalıştı. Ortahisar ilçesindeki gençlik kongresindeki sözleri ise dikkat çekiciydi. Gençliğe seslenen Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliği dışında oy ve hizmet üretemeyen siyasetçilere de göndermelerde bulunuyor bir bakıma Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ‘Trabzon’u gör’! demek istiyordu
Yani Soylu’ya göre; Trabzon siyaset konjonktüründe yenilenmeli özellikle bu yenilenme yerel yönetimle, büyükşehirle başlamalı ve de genç enerjik bir kadro ile 2019’a hazırlanmalıydı Trabzon’.dedi.

ALBAYRAK FAKTÖRÜ
Akdeniz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun rahatsız olduğu bir başka ayrıntıyı ise dikkat çeken sözlerle ifade etti:
‘Trabzon şehrinde farkındalığını hissettiren ve çalışmaları dikkat çeken Soylu’nun bu hamleleri bir önemli isim tarafından da yakından takip ediliyordu. Trabzon’un sağlam yerel kaynakları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın Soylu’yu yakından takip ettirdiği ve öne çıkmasından rahatsız olduğu da kulislerde konuşuluyor. Sayın Albayrak, bir bakıma Sayın Soylu’nun aynı şehrin mensubu önemli bir siyasi isim olarak gerisinde kalmak istemedi’ dedi

TRABZON KAYBEDER
Akdeniz, Soylu’nun bakanlıktan ayrılma olaılığının ardından zararı şehrin göreceğini dile getirdi. Soylu, ‘İçişleri Bakanlığı gibi kritik bir görevde bulunan Süleyman Soylu’nun siyasetteki yeni sahası analiz edilebilir ancak özellikle terörle mücadelede ortaya koyduğu mücadelenin takdir edildiği de bir gerçek. Son dönemde terör örgütüyle mücadelede elde edilen başarı Soylu’nun yerinin daha da sağlamlaştıracağı düşünülürken bugün veda ediyor gibi konuşması ‘Giderse Trabzon kaybeder’! görüşüne sebep olur’ diye konuştu.

 

süleyman soylu trabzon berat albayrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı