Rektör Prof. Zeybek'ten Işık Üniversitesine ziyaret

Gümüşhane Üniversitesi Kalkınma Vakfı kuruluşu çalışmalar devam ediyor

Rektör Prof. Zeybek'ten Işık Üniversitesine ziyaret

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve beraberindeki üniversite heyeti Gümüşhane Üniversitesi Kalkınma Vakfı kuruluşu çalışmaları kapsamında Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş’i makamında ziyaret ettiler. 
Rektörlük makamında yapılan ziyarette Rektör Zeybek, kurulacak vakfın amaçları hakkında bilgi vererek, “Bu tür faaliyetlerde en önemli şeyin samimiyet ve doğru iş olduğuna inanıyorum. Hayatta her yaptığımızın karşılığını ama erken ama geç mutlaka aldığımızı düşünüyorum. Biz de hem sizlerin 130 yılı aşkın vakıf tecrübenizden yararlanmak hem de önerilerinizi kurulacak vakfımız için bir kazanca dönüştürmek amacıyla sizleri ziyaret ediyoruz. Şimdiden vereceğiniz katkılar için teşekkür ederim. Ayrıca sizleri üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı da ifade etmek isterim.” dedi. 


Aynı duygu ve düşünceleri kendisinin de taşıdığını belirten Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş ise kendi üniversite vakfından örnek vererek, vakıf işlerinde maddi katkıların yanında mutlaka bir adanmışlık ruhu olması gerektiğini ve çıkılan yolculuğun ‘bire hâsıla bire fasıla’ sloganı ile sürdürülebilir bir yolculuk olmasını temenni ettiğini söyledi. Vakıf çalışmalarına destek olmanın yanında üniversitemizle her türlü bilimsel çalışma, araştırma ve organizasyon işbirliğine de hazır olduklarını ifade eden Prof. Dr. İbiş, Rektör Zeybek’in davetinden büyük onur duyduğunu ve mutlaka icabet edeceğini belirtti. Söz konusu işbirliklerinin bir an önce başlatılmasına yönelik varılan mutabakatın ardından ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve Rektörümüz onuruna verilen akşam yemeğinin ardından sona erdi. 

 

prof. dr. halil ibrahim zeybek prof. dr. cemal ibiş gümüşhane kalkınma vakfı ışık üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nebil Özgentürk:
Nebil Özgentürk: "Hayat, umutsuzluktan umut yaratmaktır"
Trabzonspor Seyit Onbaşı’nın mezarını ziyaret etti
Trabzonspor Seyit Onbaşı’nın mezarını ziyaret etti