Unutulmayacak dostluk yemeği

Kelkitlilerin geleneksel dostluk yemeğinin adresi bu kez Bostancı oldu

Unutulmayacak dostluk yemeği
Advert

Kelkitliler Sosyal Yardımlaşma, Eğitim ve Kültür Derneği, Bostancı’da bir restorantta geleneksel dostluk yemeği programı gerçekleştirdi.
Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Ünlü İşadamları Ata Paşabeyoğlu, Yalçın Güneş, Dr. Erdal Erdoğdu, İzmir Kelkitliler Platformundan Haluk Dede, BBP’li Sami Daltaban, Hamdi Daltaban, gibi Kelkit ilçesinin önde gelen isimleri programda yer alırken, perşembe günü kaybettiğimiz sekiz kahraman evladımızın hüznü programa yansıdı, sık sık şehit askerlerimiz yad edildi aynı zamanda birlik ve beraberlik mesajları verildi. 


Onursal Başkan Ernail Koç’un duygusal konuşması programa damga vururken, Yusuf Kılıç, Erzurumlu Sanatçı Hasan Karayol, Nurettin Karakuş ve Ünlü Türkücü Bedri Ayseli Kelkit’lilerin kulaklarının pasını sildi.
Program da ‘Gecemize hoş geldiniz’ yazılı pankart, sahne üstünde dikkat çekerken, Kelkitliler programın başlayacağı mekâna erken saatlerde gelerek iştirak ettiler. İstanbul’un yoğun ve yorucu yaşamını nezih bir ortamda hemşerileriyle hasret gidererek gideren Kelkitliler, TRT Kökenli Banu Karakuş’un sunumuyla güzel anlara ortak oldular. Başkan Bahadır Yavuz’un davetlilerle yakından ilgilendiği dostluk yemeği programı gecenin ilerleyen dakikalarında renkli anlara tanıklık etti.


Başkan Bahadır Yavuz açılış konuşması ile davetlilere seslendi. Afrin Zeytindalı Harekâtında şehit düşen askerleri anan Yavuz, derneğin kendi yönetimlerinde ilk kez yönetim kuruluna kadın üye kaydettiklerini söyledi. Uzun bir aradan sonra yeniden bir arada bulunmanın mutluluğunu da yaşadıklarını belirten Yavuz, derneğin ayakta kalması adına hemşerilerinden gelecek katkıların önemine işaret etti. Yavuz, derneği kuruluş aşamasından bugüne emeği geçen tüm isimleri anarken yönetim kuruluna da teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.


Ünlü Düşünür Zevraki, Şair Dilaver Cebeci ve Özdenoğlu’nun şiirleri ve deyişleriyle konuşmasına başlayan Onursal Başkan Ernail Koç’ta derneğin yönetim kurulu üyelerini başkan Bahadır Yavuz’la birlikte sahneye davet ederek başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

 


Onursal Başkan Ernail Koç konuşmasına yine Afrin’de önceki gün verdiğimiz 8 şehit askeri anarak başladı.

ŞEHİTLERİMİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM
Programın yapılacağı güne kısa bir süre kala gelen şehit haberleriyle sarsıldıklarını belirten Koç, ‘Şehitlerimizden özür diliyoruz, diliyorum. Bu program aylar öncesinden programlandı, hazırlıklar yapıldı gelen şehit haberiyle çok üzüldük ancak programımızı da iptal edemedik. Bu akşam elbette çok üzüntülüyüz hüzünlüyüz. Şehitlerimizden özür diliyorum, diliyoruz’ diye konuştu.

Koç, Afrin Harekatında verilen kahramanca mücadeleyi hatırlatırken, 'Geçmişten bugüne bizi rahat bırakmıyorlar. Ama gereken cevabı alacaklar' dedi

 


Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’da konuşmasında Afrin Harekâtında şehit düşen askerlere yer verdi. Hemşerilerine seslenen Yılmaz, ‘Kelkit’te olan değişiklikleri gelip görmeniz lazım, sizleri Kelkit’e bekliyoruz’ diyerek seslendi.

Konuşmaları ardından sırasıyla Yusuf Kılıç, Bedri Ayseli, Nurettin Karakuş ve Hasan Karakol sahne aldı. En güzel türküleri Kelkitliler için söyleyen sanatçılar, yine programı önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini dile getirdiler, Kelkitlilere unutulmaz bir program yaşattılar.
Program anısına Başkan Bahadır Yavuz, Bedri Ayseli’ye dernek yönetim kurulu adına çiçek takdim etti.

bahadır yavuz kelkitliler sosyal yardlaşma eğitim ve kültür derneği bedri ayseli ata paşabeyoğlu ünal yılmaz ernail koç bostancı nurettin karakuş hasan karayol yusuf kılıç kelkitliler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bahadır YAVUZ     2018-03-06 Kelkitliler Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği’nin Geleneksel DOSTLUK Yemeğine katılan, sosyal medyadan, arayarak ve telgraf ile güzel mesajlarını bizlerle paylaşan tüm Büyüklerime Arkadaşlarıma ve Kardeşlerime şahsım ve Kelkitliler Derneği Yönetim Kurulu Adına Teşekkür ederim. Sevgi ve Saygılarımla
FARUK DEDE     2018-03-05 Emeği geçen tüm hemsehrilerime teşekkür ederim Bir de önerim var. ISTANBUL geçe yemeği senede iki defa yapilsin bir i anadolu yakasin da ikincisi Avrupa yakasin da Bunu ulasimi düşünerek yazdım takdir sizin selamlarimla
FARUK DEDE     2018-03-05 Emeği geçen tüm hemsehrilerime teşekkür ederim Bir de önerim var. ISTANBUL geçe yemeği senede iki defa yapilsin bir i anadolu yakasin da ikincisi Avrupa yakasin da Bunu ulasimi düşünerek yazdım takdir sizin selamlarimla
Ernail Koç     2018-03-04 Kıymetli Üstadım Aydın Akdeniz Beyefendi, latif üslubunuz için teşekkür ederim. Selamınız bütün Kelkitlilerin gönlünde yerini almıştır. Bilvesile selamlar.
Aydın Akdeniz     2018-03-04 Onursal başkan Ernail Koç'u herzaman ki gibi mütevaziliği ve anlamlı konuşması için tebrik ediyorum. Şahsında tüm Kelkitli hemşerilerime sevgi ve saygılarımı gönderiyorum..
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı