Gümüşhane Türküleri - 4

Yüzlerce eser tek tek taranıyor. Ozan Polat, yeni albüm için kolları sıvadı

Gümüşhane Türküleri - 4
Advert

Gümüşhaneli Ozan Mahmut Polat, Gümüşhane Türküleri – 4 adlı albüm için yeniden kolları sıvadı. Bugüne kadar 40’a yakın seçkin Gümüşhane Türküleri’ni üç albümde toplayan Polat, bu kez serinin dördüncüsü için yine çok geniş bir yelpazede arşiv taramasına başladı.

Yüzlerce türkü arasında en iyi eserleri bulmak için uğraş veren Polat, ‘Onyılı aşkın süreden beri dağ taş dolanıyorum ve Gümüşhane’ye kültür anlamında en iyi eserleri verebilme adına bir gönüllü kültür elçisi gibi çalışıyorum. Bugüne kadar yaptığım Gümüşhane Türküleri – 1.2,3 albümleri türküseverler tarafından çok beğenildi ayrıca halk konserlerimizde de büyük ilgi gördü. Sanıyoruz ki, dördüncü albümümüzde aynı derecede ilgi görecek ve beğeni kazanacaktır’ dedi.

DİDA MÜZİK’TEN ÇIKACAK

Polat, albümün hazırlanması sonrası Dida Müzik’ten dinleyenlere ulaşacağını belirtirken, ‘Daha önceki albümüzdeki gibi titiz bir şekilde acele etmeden, en iyi türküleri Gümüşhaneliler ve türküseverler için günyüzüne çıkaracağız’ dedi.

Polat, dördüncü albüm için şunları söyledi:

‘Gümüşhane geçmişinden bugüne oldukça zengin ve büyük aynı zamanda seçkin bir kültür hazinesini içerisinde barındırıyor. Türküler de bu zengin hazine içerisinde önemli bir yer teşkil ediyor. Yıllardır Gümüşhane için kültürü olmayan bir toplumun varlığından söz edilemez ilkesinden, anlayışından yola çıkarak bu albümleri hazırladık. Hele yeni neslin kültür ve sanat adına oldukça deforme edildiği farklı sahalarda arayış içerisine yönlendirildiği zaman dilimini gözönünde bulundurursak bu çalışmaların, emeğin önemi daha da fazla anlaşılacaktır. Gümüşhane Türküleri 4 albümümüz inşallah bu amaçtan yola çıkan bizleri mahçup etmeyecektir. Albüm; hem Gümüşhanesize hem de Türk kültürüne hayırlı olsun. Bugüne kadar bana destek olan maddi manevi yanımda olan bütün hemşehrilerime türküseverlere ve özgüven içerisinde bu türkülere bizim atamızdan dedemizden kalan yadigarlardır düşüncesiyle sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

ozan mahmut polat gümüşhane türküleri 4
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sedat     2018-03-07 büyük yürekli ozan .gümüşhane kültürüne yaptıgın katkılardan dolayı cok tşk ederiz
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı