Advert

Köylü ölüm kavşağı adını koydu

Tekke Köyü'nde kazalar...kazalar...kazalar

Köylü ölüm kavşağı adını koydu

Belde statüsünü kaybettikten sonra Gümüşhane merkeze bağlı köy olarak devam eden Tekke, yine trafik kazaları ile boğuşmaya devam ediyor.
Köy sakinleri ‘ölüm kavşağı’ adı verdikleri Katmerkaya Mahallesi girişindeki mevkiide daha önceki dönemlerde olduğu gibi üzücü bir trafik kazasına daha şahit oldu.
Muhtar Murat Soydaş, önceki açıklamalarını örnek göstererek, güzergahın adeta ölüme davetiye çıkardığını söylüyor.
Soydaş, ‘Defalarca yol güzergahlarındaki kavşakların düzensizliğinden, oluşan kazalardan sonra ortaya çıkan can ve mal kayıplarından ilgililere, yetkililere söz etmemize rağmen bugün ne yazık ki bir trafik kazasına daha şahit olduk.  Tekke Köyü trafik kazaları ile anılmaktan bıktı, yol güzergahındaki bu tehlikelerin bir an önce ortadan kaldırılmasını bekliyoruz; bekliyoruz ki başka canlar yanmasın. Köylü zaten kendi sorunları ile uğraşıyor, bir taraftan da trafik kazalarıyla uğraşsın istemiyoruz. Biz Tekke köylüleri olarak bu bölgeye ölüm kavşağı adını koyduk; zaten görüntüde her şeyi anlatıyor artık söylenecek hiçbir söz kalmadı. Sorunun, güzergâhın düzenli bir şekilde trafik akışı sağlanarak çözüleceği inancındayız. Geçmişte bu tür kazalar yaşanmış hoş olmayan hadisler ortaya çıkmıştır. İlgililerden biraz daha anlayış ve çare olacak hamleler bekliyoruz’ dedi.

 

muhtar soydaş tekke köyü trafik kazası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”