Advert

ÇYDD GOP 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı

Dernek merkezinde çok sayıda ÇYDD gönüllüsünün yer aldığı program renkli anlara sahne oldu

ÇYDD GOP 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle program düzenledi.

Dernek merkezinde çok sayıda ÇYDD kadın üyelerinin katıldığı programda, Başkan Özge Çamcı, bir konuşma yaptı.

Çamcı, kadın cinayetleri, şiddet ve toplumda kadının yeri konulu konuşmasında ÇYDD’nin kurucusu Merhum Prof. Dr. Türkan Saylan’ın Türk Kadını olarak verdiği mücadeleden söz etti.

Başkan Çamcı, kadınlara yönelik şiddetin arttığı zaman dilimi içerisinde yetkililere seslenerek kadın cinayetleri ve şiddetine bir an önce son verilmesi gerektiğini haykırdı.

ÇYDD gönüllüsü kadın üyelerin dikkatle dinlediği konuşmasında Şube Başkanı Özge Çamcı dernek olarak bu konuda gösterdikleri hassasiyetten söz ederek her zaman kadınların yanında olduklarını ifade etti. Başkan Özge Çamcı’nın üyelerden büyük alkış aldığı konuşmasının ardından Dünya Kadınlar Gününe ilişkin slayt gösteriminde bulunuldu, ilklerin sahibi Türk kadınları programa katılan üyelere izlettirildi.

Programın ilerleyen dakikaları ise tam anlamıyla görsel ve renkli anlara sahne oldu. Bu dakikalarda bağlamasıyla ÇYDD kadın üyelere bir mini konser sunan Özel Eğitmen, Öğretmen Osman Taşkın, Nazım Hikmet’in kadınlara dönük şiiri okumasıyla başladığı programını birbiri ardına söylediği güzel türkülerle süsledi. Osman Taşkın’a ÇYDD Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gürpınar’da şiir ve okuduğu türkülerle eşlik etti.

 

ÇYDD Gönüllüleri ve üyeleri zaman zaman türkülere ve deyişlere ortak okurken, Türk Bayrakları eşliğinde hep söylenen İzmir Marşı programın en dikkat çeken görüntüsü oldu.

Program sonunda Başkan Özge Çamcı, kadın üyelere karanfiller dağıttı. Derneğin hazırladığı pankartlar eşiğinde toplu fotoğraflar çekildi, üyelere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

özge çamcı çydd gop şube osman taşkın emre gürpınar prof. dr. türkan saylan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti'den İş Bankası yorumu
İYİ Parti'den İş Bankası yorumu
Bozdağ'dan Bahçeli'ye: Kimseden korkum yok
Bozdağ'dan Bahçeli'ye: Kimseden korkum yok