Advert

Boşuna uğraşıyorsunuz!

Kavakçı Kan'a yanıt CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çakır'dan geldi

Boşuna uğraşıyorsunuz!

CHP Gümüşhane İl Kadın Kolları Başkanı Belgin Tungul Çakır, 5. AK Parti Gümüşhane İl Kadın Kolları olağan kongresinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan’ın sözlerine sert tepki gösterdi.
Çakır, konuya ilişkin yaptığı açıklama da ‘Aslı astarı olmayan saçma tezleri saçma iddiaları bırakın. AKP iktidarında kazanımların ne kadar çok olduğu iddiası boş ve artık karşılığı olmadığı geniş kesimlerce anlaşılan bir gerçektir’. Dedi.

Çakır, Kavakçı Kan’ın tepki çeken ifadelerine şu karşılığı verdi:
‘Kadın kolları kongresinde birşey söyleyecekseniz; "16 yılın sonunda, kadın hakları, fırsat eşitliği kadının çalışma hayatı ve toplumdaki konumu, kadın cinayetleri, taciz ve tecavüzlerindeki sıralamamız dünyanın bütün ülkeleri arasında en sonlarda, sadece üç beş Afrika ve Ortadoğu ülkesinin önündeyiz, bu ülkenin kadınlarını bu duruma düşürdüğümüz için tüm kadınlardan özür diliyoruz", demenizi beklerdik. Boşuna uğraşıyorsunuz 16 yılın sorumluluğu üzerinizde ve kara propagandayı ne kadar sürdürürseniz sürdürün, halk artık gerçeği görmüştür ve özellikle kadınlar başta olmak üzere seçmen ilk seçimde bunun hesabını sandıkta demokratik olarak oyları ile soracaktır. Bundan zerre kadar kuşkumuz yoktur’.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, ne demişti?
"1999 depreminde hepimiz bir açıklama bekledik. Merve Kavakçı'ya TBMM'de had bildiren Başbakan çıkar ve kameraların önünde 'Deprem bölgesine gidemiyoruz, yollar yıkıldı' der. Koskoca Türkiye'nin bir helikopteri yoktu demekki Hükümetten birisini deprem bölgesine götürmek için. Geçtiğimiz aylarda Bangladeş'e gitmiştik. Orada AFAD, TİKA, Kızılay'ı, ismini bile bilmediğim yeni kurulmuş onlarca yardım derneği gördüm. Orada milletiyle, devletiyle Türkiye'yi gördüm. Noldu? 1999'da bir helikopter bile yoktu demekki. O günlerden bugünlere geldik. Şimdi dünyanın neresinde biz mazlum varsa koşan bir Türkiye haline geldik"
"Kadınıyla erkeğiyle Türkiye askerlerinin de yanında devletinin yanında. Millet devlet bütünleşmiş durumda. O eski Türkiye geride kaldı. Liderlerinin başka ülke liderlerinin karşısında süklüm püklüm durduğu Türkiye artık yok. Artık dünya 5'ten büyüktür diyen, bunu diyerek sadece kendi ülkesinin mazlumlarının değil bütün dünya mazlumlarının derdiyle dertlenen bir liderimiz var. Saçma sapan ayrımcılıkların karanlık sayfalara gömülmesini sağlayan bir AK Parti'miz var. Bizler elimizdeki nimetlerin farkında olmak mecburiyetindeyiz"
 

belgin tungul çakır ravza kavakçı kan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”