Advert

Milli Şairimiz Mehmet Akif, 'Bu marş benim değil milletimindir' demiştir

GÜDEF Genel Başkanı Tahsin Söğüt, İstiklal Marşı’nın Kabülü’nün 97. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Milli Şairimiz Mehmet Akif, 'Bu marş benim değil milletimindir' demiştir

İstanbul - Gümüşhane Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Tahsin Söğüt, İstiklal Marşı’nın Kabülü’nün 97. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Söğüt, mesajında şunları kaydetti:


ANADOLU HALKININ AZMİ, KARARLILIĞI VE VATAN - MİLLET AŞKI

İstiklal Marşı; Ülkesinin bekâsı için cephede canını siper eden askerlerimizin yiğitliği ve kahramanlığının, Anadolu halkının azmi, kararlılığı ve vatan-millet aşkının vücut bulmuş halidir.


EN ZOR VE ZULÜM DOLU YILLARDA DAHİ DEĞİŞMEYEN BİRLİK BERABERLİK RUHU

Milletimizin tarih sayfalarındaki vakur duruşu, köklü tarihinin sarsılmaz bütünlüğü en zor ve zulüm dolu yıllarda dahi değişmeyen birlik beraberlik ruhu, yıllar geçse de değişmeyecek, aynı ölçüde her tarihte duygulara tercüman olacak  minvalde İstiklal Marşımızın dizeleriyle ölümsüzleşmiştir.

Tarihimiz boyunca özgürlük ve bağımsızlık aşkıyla, vatan toprağının bir karışından taviz vermeyen Aziz Milletimiz, ecdadının bu inanç ve mücadelesini, yazdığı dizelerle ölümsüzleştiren Mehmet Akif Ersoy’un bu ülkeye kattığı değerlere daima sahip çıkacak ve muhafaza edecektir.

 

‘‘BU MARŞ BENİM DEĞİL, MİLLETİMİNDİR’’

Bir milletin şahlanış sesi olan bu ölümsüz eserin; İstiklal Marşı’mızın; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kabulü’nün 97. Yılında,  bu eserin kendine mâl edilmesini dahi istemeyen, ‘‘Bu marş benim değil, milletimindir’’ diyen Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

tahsin söğüt istanbul GÜDEF istiklal marşı mehmet akif ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”