Advert

Yangından mal kaçırır gibi kabul ettiler

CHP Milletvekili Bektaşoğlu Pazartesi günü Meclisten geçen cumhur ittifakı seçim kanununa ilişkin açıklamalarda bulundu

Yangından mal kaçırır gibi kabul ettiler

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Cumhur ittifakı olarak bilinen ‘Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun’ görüşmeleri sırasında AK Parti ve MHP2nin tutumunu eleştirerek, ‘TBMM’deki görüşmelerini, herkesin gözünden kaçırmak için normal çalışma günü dışında, TV yayınının olmadığı bir Pazartesi günü gündeme aldırdılar’. Dedi. 
Bektaşoğlu, konuya ilişkin yayınladığı basın açıklamasında; ‘Türkiye’nin kaderini, geleceğini belirleyecek böylesine önemli bir kanun tasarısı, 20 saate yakın süren, konuşma, söz söyleme hakkımızın gasp edildiği, hakaret, tehdit ve saldırılarla geçen toplantılar sonunda, adeta yangından mal kaçırır gibi yapılan oylamalarla, AKP-MHP işbirliği ile kabul edildi’. İfadelerine yer verdi 
                     

“HER TÜRLÜ HİLE VAR,TÜRKİYE’NİN HAYRINA OLMAYACAK”            
CHP’li Bektaşoğlu, TBMM Genel Kurulundan çıkan kanunla ilgili kaygılarını dile getirirken, ‘Bu kanunda her türlü hile var. Ama özetle; mühürsüz ve geçersiz olması gereken oylar geçerli sayılacaktır. Seçmenlerin sandıkları başka bölgelere taşınarak birkaç kez ve sahte oy kullanmanın yolu açılacaktır. 
Birleşerek seçime giren partilerinin oy pusulasındaki yerleri büyük yer kaplayacak, böylece yönlendirme ve algı yaratılacaktır. Bu partiler için baraj geçersiz sayılırken, 5 milyon oy alsa bile bir başka parti TBMM’de temsil edilemeyecektir. 
Sandık kurulu başkanının atanarak belirleneceği, seçmenlerin güvenlik görevlisi çağırarak oy verme işlemine müdahale edebileceği, çoğu yaşamayan 2,5 milyon sahte seçmenin oy kullanabileceği bir seçim yapılması mümkün hale gelecektir. 
Dolayısıyla bu kanunla yapılacak seçim, şaibeli ve meşruiyeti tartışmalı olacaktır.  
Türkiye’nin hayrına olmayacaktır kutuplaşmayı, çatışmayı artıracak, istikrar, barış ve huzurun daha da bozulmasına neden olacaktır.' dedi.

“ OY ÇALMAK MEŞRU OLDU. AMAÇ  BAŞKANLIK PARLEMONTOSUNU KURMAK”

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, açıklamalarını şöyle tamamladı:
Bu kanun, oyları %5’lere düşen bir partiyle, her geçen gün eriyen, tek başına iktidar olması asla mümkün olmayan bir başka partinin hak ve menfaatleri üzerinden yaptıkları pazarlıklarla gündeme gelmiş, seçmenlerin iradesini gasp etmek, oylarını devşirmek için hazırlanmıştır. 
Oyların çalınmasının gerekçesi bu kanunla oluşturulmuştur. 
Asıl amacı ise; parlamenter demokratik sistemi, cumhuriyetin temel değer ve kazanımlarını ortadan kaldıracak ‘Başkanlık’ adı altında kurulacak diktatoryal bir düzenin parlamentosunu kurmaktır.   
Ne yaparsa yapsınlar!..Tarihinde kurtuluş savaşıyla vatan kuran atalara sahip, Cumhuriyeti ve ülkesinin selameti için olağanüstü işler yapmış sağduyusuna inandığımız Türk halkı bu oyunu bozacaktır’.

bülent yener bektaşoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”