Bektaşoğlu: Bu kanunla oy çalmak meşrulaştı

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, partilere ‘seçim ittifakı’ getiren kanunu...

Bektaşoğlu: Bu kanunla oy çalmak meşrulaştı
Advert

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, partilere ‘seçim ittifakı’ getiren kanunu “oy çalmak meşru hale geldi, amaç başkanlık sisteminin parlamentosunu kurmak” dedi. 

Kanunun çalışma günü dışında TV yayının olmadığı bir gün TBMM’den adeta yangından mal kaçırır gibi kabul edildiğini söyleyen Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu kanunda her türlü hile var. Ama özetle; mühürsüz ve geçersiz olması gereken oylar geçerli sayılacaktır. Seçmenlerin sandıkları başka bölgelere taşınarak birkaç kez ve sahte oy kullanmanın yolu açılacaktır. Birleşerek seçime giren partilerinin oy pusulasındaki yerleri büyük yer kaplayacak, böylece yönlendirme ve algı yaratılacaktır. Bu partiler için baraj geçersiz sayılırken, 5 milyon oy alsa bile bir başka parti TBMM’de temsil edilemeyecektir. Sandık kurulu başkanının atanarak belirleneceği, seçmenlerin güvenlik görevlisi çağırarak oy verme işlemine müdahale edebileceği, çoğu yaşamayan 2,5 milyon sahte seçmenin oy kullanabileceği bir seçim yapılması mümkün hale gelecektir. Dolayısıyla bu kanunla yapılacak seçim, şaibeli ve meşruiyeti tartışmalı olacaktır.  Türkiye’nin hayrına olmayacaktır. Kutuplaşmayı, çatışmayı artıracak, istikrar, barış ve huzurun daha da bozulmasına neden olacaktır”.  
 

“ OY ÇALMAK MEŞRU OLDU. AMAÇ 
 BAŞKANLIK PARLEMONTOSUNU KURMAK”

Kanunun AKP-MHP’nin pazarlığı ile gündem geldiğini ifade eden Bektaşoğlu, “kanun, seçmenlerin iradesini gasp etmek, oylarını devşirmek için hazırlanmıştır. 
Oyların çalınmasının gerekçesi bu kanunla oluşturulmuştur. Ne yaparsa yapsınlar!..Tarihinde kurtuluş savaşıyla vatan kuran atalara sahip, Cumhuriyeti ve ülkesinin selameti için olağanüstü işler yapmış sağduyusuna inandığımız Türk halkı bu oyunu bozacaktır” dedi. 


 

bülent yener bektaşoğlu seçim ittifakı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enerji ve ekonomi politikalarına duyarlılık artıyor
Enerji ve ekonomi politikalarına duyarlılık artıyor
CHP’li Pekşen: Ülkemizde üretim bitmiş, sanayi yok olmuştur!
CHP’li Pekşen: Ülkemizde üretim bitmiş, sanayi yok olmuştur!