Biraz geç kaldık ama bir farkındalık yaşayacağımıza inanıyorum

Yaz yaklaşıyor. Süleymaniye turist bekliyor

Biraz geç kaldık ama bir farkındalık yaşayacağımıza inanıyorum
Advert

Beklenilen kış mevsimi şartları Gümüşhane’de yıl itibarıyla görülmezken, gözler yeniden şehrin beklentisinin en yüksek olduğu turizm sektörüne çevrildi.

Özellikle Gümüşhane şehri ile özdeş Süleymaniye bir marka değeri olarak öne çıkarken, yeni dönem için Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay’dan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Akçay, bölgede yaz mevsimi itibarıyla istenilen derecede olmasa bile dikkat çeken bir farkındalığın yaşanacağı inancını taşıdığını söyledi.

 

TURSAB HEYETİ BEKLENİYOR

Geçen yıl Valiliğin eylem planı içerisinde yer alan TURSAB ile görüşme ve bölge için yapılabilecek çalışmalar amacıyla yeni heyetin Nisan ayı içerisinde Gümüşhane’de ağırlanması bekleniyor. GTSOP Başkanı Akçay, Süleymaniye Bölgesi için düzenlenecek turlar adına bu görüşmenin büyük önem taşıdığını söyledi.

 

KONAKLAMA

Akçay, bacasız sanayi turizm için en önemli ayağın konaklama olduğuna bir kez daha vurgu yaparken, bölgede yeni bir konaklama tesisi için Valiliğin harekete geçtiğini kaydetti. Şehirde yükselen beş yıldızlı bir otelin bölgedeki hareketliliğe bir nebze olsun ihtiyaç verebileceğini de kaydeden Akçay, ‘Belediye Başkanlığımızda ayrıca bu amaçla ihtiyaç duyulan diğer konularda çalışmalarını sürdürüyor’ dedi.

 

ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Süleymaniye Bölgesindeki yol çalışmalarının ve çevre düzenlenmelerinin tamamlandığını da belirten Akçay, ‘Hala restorasyon çalışmaları ve de tabi ki günyüzüne çıkartılmamış tarihi eserlerin belirlenmesi adına orada büyük bir gayret var. Bunların hepsi bölgenin geleceği adına önem taşıyor. Bölge için tamamlayıcı unsurlar olarak göze çarpıyor, takdir edersiniz ki bölgenin dağınık yapısı ve 1000 dönüm gibi önemli bir sahaya teşkil etmesi de herşeyi bir anda toparlamaya yetmiyor ancak ben bu yaz istenilen oran da olmasa bile bir farkındalığı, bir hareketliliği yaşayacağımıza inanıyorum yine sözlerimim başında ifade etiğim gibi TURSAB Heyetinin şehrimize yapacağı ziyareti çok önemli buluyorum’ dedi.

 

TAMAMEN ÖZKAYNAKLAR KULLANILIYOR

Akçay, ‘Bölgede yapılan çalışmalar tamamen öz kaynaklar kullanılarak yapılıyor. Bir projenin tahsisi, kabulü, gereken sürede işleme konulması kolay olmuyor. Sayın Valiliğimizde bu süredeki zamanı gözünün de bulundurarak kendi kaynaklarımızla bölge için birşeyleri, devreye sokmaya çaba gösteriyor. Bu da çalışmalara katlı sağlıyor’ diye konuştu.

 

AKÇAY’DAN ÖZELEŞTİRİ

GTSO Başkanı Akçay, son bir iki yılda Süleymaniye adına yapılan çalışmalarda bir eylem planı görüldüğünü hareketlilik yasandığını ifade ederken, ‘Aslında  bölgenin en az yirmi otuz yıl önce şehirle bütünleştirilmesi adına hareket etmeliydik, geç kaldık’ ifadelerini kullandı.

ismail akçay süleymaniye TURSAB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enerji ve ekonomi politikalarına duyarlılık artıyor
Enerji ve ekonomi politikalarına duyarlılık artıyor
CHP’li Pekşen: Ülkemizde üretim bitmiş, sanayi yok olmuştur!
CHP’li Pekşen: Ülkemizde üretim bitmiş, sanayi yok olmuştur!