‘Açık Kapı – Milletin Kapısı Projesi’

‘Açık Kapı – Milletin Kapısı Projesi’ Gümüşhane’de hizmete girdi

‘Açık Kapı – Milletin Kapısı Projesi’
Advert

Hükümet Konağı’nın giriş katında hizmete giren Açık Kapı ile ilgili olarak çalışanlardan bilgi alan Vali Okay Memiş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Bu kurumun kapısı yok, bu kapı milletin kapısıdır” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan projenin birimini Gümüşhane’de açtıklarını belirten Vali Memiş,” Burası devletin giriş kapsıdır. Gümüşhaneli hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden yararlandığı ilk güzergahımız. 5 ilçe, 320 köy, yaklaşık 200 bin nüfus, Gümüşhane Valiliğine geldiğinde bu dış kapıdan giriş yapıyor. Dış kapıdan giren vatandaşlarımız kapısız bu kurumumuzda güler yüzle karşılanıyor. Vatandaşımız, sorununun halledilmesi için buraya geliyor. Buraya bir akademisyen, avukat, belki de okur-yazarlığı olmayan, sorumları olan her türlü insan gelebilir. Aklımıza gelecek bütün konular, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, temel altyapı hizmetleri, yerel yönetimlerle ilgili konular, merkezi idare ile ilgili konular, her konuda insanlarımız buraya gelebilir” dedi.

Açık Kapı’dan sonuçsuz olarak ayrılma diye bir şeyin olmadığının altını çizen Vali Memiş,“ İnsanlarımızın sorunlarının tamamıyla halledileceği bir yer değil, ne şekilde çözümleneceğini yol gösterici bir yerdir. Her şeyi çözemezsiniz. Mahkemenin çözeceği bir şeyi burada çözemezsiniz. Belediyenin çözeceği bir sorunu burada çözemezsiniz. Yargı ile ilgili işlemlerde ise biz herhangi bir icraat yapamayız. Merkezi idare olarak belediyeye ‘siz şu imarı yanlış yaptınız, bunu düzeltin’ deme hakkımız var ancak özel durumlar hariç doğrudan talimat verme hakkımız yok. Yerel yönetimlere yön veririz, yanlış uygulamaların önüne geçeriz“ diye konuştu.

Vatandaşların açık kapıya yapacakları başvuruları istatistiki olarak da takip edeceklerini ifade eden Vali Memiş, “Gümüşhane Valiliğine vatandaşın müracaatı ne kadar, buna bakacağız. Gümüşhane Valiliği, yerel yönetimlerle beraber işini iyi yapıyor mu, yoksa yapmıyor mu, müracaat çok olursa işini yapmıyor anlamına gelir. Müracaat az olursa çok sorun olmadığı anlamına gelir. Hiç müracaat olmaması da bazen bir sorun olabiliyor. Hemşerilerimize, Açık Kapı diye bir hizmetin başladığını iyi duyurmamamız gerekiyor. Burası ilk temas noktası” şeklinde konuştu.

Vatandaşlara eşit mesafede olduklarını vurgulayan Vali Okay Memiş,“ Vatandaşlarımız arasında dini inanç, felsefi inanç, siyasi inanç gibi kriterlerle asla ayrım yapmayacağız. Sağcıymış, solcuymuş, Türk’müş, Kürt’müş, Aleviymiş, Sünni’ymiş, şöyleymiş,  böyleymiş, asla hiçbirisine ayrım yapmayacağız. Bu düşünce ilkel, insanları bölen, insanların huzurunu bozan illetlerdir. Bu illetlerle uğraşmayacağız. Biz, böyle insanları kamplara bölen değil, insanlarımızı birleştiren, birlik beraberlik içerisinde hareket eden, vatandaşlarımızın sorunlarını hep birlikte çözmenin peşinde olacağız. İnsanlarımızın refahı ve mutluluğu için çalışıyoruz, çalışacağız. Gümüşhane’de yaşayan insanların kendisini mutlu hissetmesi bizim en önemli görevimizdir” diyerek sözlerine son verdi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

vali okay memiş açık kapı milletin kapısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haziran'a moralli gideceğiz
Haziran'a moralli gideceğiz
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray