“Ulusal 4. Üniversitelerarası Ambulans Rallisi (Uniralli)” yarışması

Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO üniralli’de birinci oldu

“Ulusal 4. Üniversitelerarası Ambulans Rallisi (Uniralli)” yarışması

Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul Paramedik Derneği’nin iş birliği ile düzenlenen 16 - 17 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen “Ulusal 4. Üniversitelerarası Ambulans Rallisi (Uniralli)” yarışmasında Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri “Kadriyak Aciller Etabı”nda birinci olarak GÜ’ni ve Meslek YO’nu en iyi şekilde temsil ettiler.

Yarışmada travma, kardiyak aciller, solunum acilleri, pediatrik aciller, çevresel aciller,  taşıma etabı olmak üzere toplam sekiz etapta, 20 üniversitenin İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri kıyasıya yarıştılar. Bu yarışma paramedik öğrencilerinin hastane öncesi acil bakım protokolleri ve son güncel kılavuz bilgilerini eşliğinde acil olgulara karşı yaklaşımlarının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yılda bir kez düzenleniyor.

Yarışma, ülke genelinde 20 Üniversitenin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okullarının İlk ve Acil Yardım Programlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Yarışmada, GÜ’si Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 1. Sınıf öğrencilerinden Şeyma Göktaş, Emin Yıldırım ve Taner Akkaya temsil etti. Öğrenciler bu yarışmaya Öğretim Görevlisi Hatice Demirağ ve Öğretim Görevlisi Aynur Cin  tarafından 4 aylık bir süre zarfında hazırlandı. 

 

Ulusal 4. Üniversitelerarası Ambulans Rallisi (Uniralli)” yarışması istanbul il sağlık müdürlüğü bahçeşehir üniversitesi kadriyak aciller etabı kelkit sağlık meslek yüksek okulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'dan da öte!
İstanbul'dan da öte!
Başkan Çimen'den sanayi esnafını ziyaret etti
Başkan Çimen'den sanayi esnafını ziyaret etti