AKP 2011’den sonra ülkeyi yönetemez hale geldi

CHP’li Ali Çetin Özdemir, 2019 yerel ve genel seçimlerine kısa bir süre kala...

AKP 2011’den sonra ülkeyi yönetemez hale geldi

CHP’li Ali Çetin Özdemir, 2019 yerel ve genel seçimlerine kısa bir süre kala AK Parti iktidarının yeniden iktidar olma şansının azaldığına inandığını söyledi.

2011 AKP’NİN GERİLEME SÜRECİNİN BAŞLANGICI OLDU

AKP iktidarının 2011 yılından itibaren demokrasiyi ülkeye yerleştiremediğini belirten Özdemir, ‘Yıl 2018; AKP iç ve dış bütün sorunlarla ülkeyi bir çıkmazın içine attı. Ben şahsen AKP’ye oy veren Cumhuriyet yanlısı kesiminde bugünkü gidişattan rahatsız olduklarını düşünüyorum’ dedi.

SÖYLEMİŞTİK YÜZDE YÜZ OY ALSA DA..

Özdemir, şunları kaydetti:

‘Şimdi önümüz 2019. AKP, yine yeniden yerel ve genel seçime hazırlanıyor. Bu kez yerelde de genelde de istediğini alacak gibi görünmüyor. Çünkü bu kez yüzde elliyi almak zorunda. Artık koalisyonlar dönemi bitti diyen sayın cumhurbaşkanı bugün MHP ile ittifak yaptı. Biz söylemiştik. Ne dedik? AKP yüzde yüz oy alsa da bu ülkeyi yönetemezdi ve yönetemez hale geldi. Ekonomi malum. Vatandaşın durumu ortada. Neredeyse demokrasi sözcüğü unutuldu; iç ve dış sorunlar çığ gibi. Terör biti denilebilir mi? AKP içerisinden hoşnutsuzluk söylemleride yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı. Hepsi, geriye doğru gidişin kanıtı değilmi’?

çetin özdmir ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi