Advert

Orhan Bursalı: Medyayı bitirme operasyonu tamamlandı

Doğan Medya Grubu'nun Erdoğan Demirören'e satılmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Bursalı açıklama yaptı

Orhan Bursalı: Medyayı bitirme operasyonu tamamlandı

Doğan Medya Grubu bünyesindeki yayın organlarının tamamı Demirören Medya Grubu'na satıldı. 1 milyar 250 milyon liralık satış sonrası Hürriyet, Posta, Kanal D, CNN Türk'ün yeni sahibi Erdoğan Demirören oldu.

Doğan Medya'nın satılmasına ilişkin Twitter üzerinden mesajlar paylaşan Orhan Bursalı "Doğan Medya Grubuna operasyon, aslında ülkede gazeteciliği tamamen bitirmektir." dedi. 

Orhan Bursalı'nın mesajlarının tamamı:

"Doğan medya 1,2 milyara milliyet patronuna satılmış.. Bunu kimin aldırdığına ilişkin bir şüphesi olan var mı.. twit atmıştım. sen al biz seni ihaleyle besleriz Artık tüm medya havuzlanmış durumda.. dünyada en büyük iktidar operasyonudur. Medyayı bitirme operasyonu tamamlandı.. Gruba gazetecilik yaptırmadılar. En son Mehmet Yılmaz'ı attırdılar, 2009 da 6 milar tl lik ceza ilk bitirme harekatıydı. Seçimlerden önce toplumu güdülemenin son noktası kondu.. Doğan Medya Grubu her şeye rağmen türkiyenin halkın vicdanıydı ve gazetecilik yapmak için çırpınıyordu.. yok edilen bu oldu.. Çünkü iktidara bu ülkeye vicdan gerekmiyor... Doğan Medya Grubuna operasyon, aslında ülkede gazeteciliği tamamen bitirmektir. On paralık etmek, güvensiz kılmak, bir kağıt parçasına dönüştürmek, yerlerde süründürmek, satılan değil dağıtılan yapmaktır. Tıpkı önceki havuz medyası gibi"

 

ABC Gazetesi

 

aydın doğanAydın Doğan Erdoğan Demirören Orhan Bursalı aydın doğan erdoğan demirören doğan medya orhan bursalı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale Şehidi Yusuf Kenan’ın heykeli dikildi
Çanakkale Şehidi Yusuf Kenan’ın heykeli dikildi
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”