Üniversite, festivalde ziyaretçilerini ağırladı

Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane Valiliği ve Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu...

Üniversite, festivalde ziyaretçilerini ağırladı

Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane Valiliği ve Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından, bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Gümüşhane Turizm ve Kültür Festivali’ etkinliklerinde kendisi için açılan standta ziyaretçilerini ağırladı.
Festivalin açılış töreninin ardından standlarda protokol ziyaretleri gerçekleştirildi. Üniversitenin standını da beraberindeki heyetle birlikte ziyaret eden Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile kısa süreli bir sohbet gerçekleştirerek, üniversite ile ilgili bilgiler aldı.
Yurtdışında olması nedeniyle açılışa katılamayan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise ikinci gün beraberinde Vali Okay Memiş, Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş,Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ilçe belediye başkanları ve kaymakamları ile birlikte Üniversitemizin standını ve sergi alanını ziyaret etti.“Bir Solukta Gümüşhane” adlı fotoğraf sergisine ilişkin bilgiler alan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, sergide yer alan fotoğrafları çok beğendiğini dile getirerek, fotoğrafları bulunan tüm çalışma ekibine başarılar diledi.  


Üniversitenin şehrin gelişimi ve dönüşümü için lokomotif görevi gördüğünü belirten Rektör, Gümüşhane Üniversitesi’nin de gerek sahip olduğu vizyon gerekse de bölümleri ve öğrencileriyle bu dönüşüme katkı sağladığını dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Yaklaşık 20.000 öğrenci potansiyeline sahip olan Üniversitemiz, şehrin gelişimi için de oldukça önemli bir katkı sağlamaktadır. Gümüşhane Üniversitesi olarak, üzerimize düşen görevi en üst düzeyde gerçekleştirme çabasındayız. Bu etkinliğe katılmamıza olanak tanıyan başta Gümüşhane Valiliğimiz ve Ankara GÜDEF olmak üzere tüm protokole de bu vesileyle teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu tür etkinlikler her kesimden insan için kaynaşma platformlarıdır. Biz de bu platformda kendimize yer bulduğumuz ve Ankara’da yaşayan Gümüşhaneliler ile buluşma ve kendimizi tanıtma fırsatı yakaladığımız için mutluyuz. Etkinliğe katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Üniversite standını festival boyunca; Kocaeli AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gümüşhaneli İş Adamları ve Girişimcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Kurt, GÜDEF Yetkilileri, Ankara protokolünün birçok ismi ve Gümüşhaneli hemşerilerimiz ziyaret etti.

 

gümüşhane üniversitesi ‘Gümüşhane Turizm ve Kültür Festivali’
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi