AK Parti mi? İYİ Parti mi?

İktidar, il kongresini yaptı. İktidara aday parti il binasını açtı

AK Parti mi? İYİ Parti mi?

Trabzon’da yerel yönetim ve parti teşkilatında yenilik istedi. Enerji Bakanı Berat Albayrak ile bazı konularda ters düştüğü dillendirildi. Pazar günü yapılan il kongresi öncesi değişiklik olup olmayacağı merakla beklendi ancak genel merkezin adayı Haydar Revi, tek liste ile AK Parti’nin il başkanı oldu

Gözler, Süleyman Soylu’ya çevrildi. Zira Trabzon gibi spordan sanata, siyasetten kültüre hareketli Karadeniz şehri AK Parti için çok önemli bir yer teşkil ediyor. İşte bu şehirde Soylu isminin ağırlığı her zaman kendisini gösterdi.

O şehrin duayen kalemi Aydın Akdeniz, İl Kongresinden Süleyman Soylu’nun istediği sonucun çıkmadığını söyledi. Yani bu şu demek oluyordu. ‘Süleyman Soylu çekince gösterse bile genel merkezin dediği oldu çünkü karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi. Kongre ise geçmiş dönemdeki heyecanını arattı. Bakalım 2019 yolunda Trabzon yarışa nasıl devam edecek? Kritik sınavı verebilecek mi? Kabine değişikliğinde Soylu’nun üstü çizilir mi? Dedik ya zaman her şeyin ilacı..

Gelelim İYİ Parti’nin cumartesi günü yaptığı ve Genel Başkan Meral Akşener’in de katıldığı il başkanlığı açılış programına. Aydın Akdeniz bu açılış programını ufak tefek eksikliklere rağmen Trabzon’da hissedildiğini kaydetti. Birkaç aylık mazisi olan bir partinin Trabzon gibi bir şehirde hemde AK Parti’nin bir gün sonra yapacağı il kongresi öncesi tutacağı nabız önemliydi. Akdeniz’e göre kritik eşik geçildi. Bakalım bu kez miting için geleceğini söyleyen Sayın Akşener, Trabzon’u nasıl etkileyecek? İkna edecek?

Trabzon olur da Tabzonspor konuşulmaz mı?

Bir liste uzatıldı. Malum kulüp borç batağında. Şu ana kadar aday çıkmadı. Yerel basın Muharrem Usta’nın nabız kolladığını yazıyor. Gazeteci Aydın ağabey TS için kulis çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Hacıosmanoğlu ismi fısıldanıyor. Hekimoğlu dirsek temasında. Muharrem Usta en son istenilen isim konumunda. Acaba borç polemiği Usta’ya yine başkanlık yolunu mu açacak? Zaman her şeyin ilacı.

Aydın Ağabey bu defteri kapamadan dedi ki: ‘Bir öneri de TS’un eski yıldızı Ali Kemal Denizci’den gelmiş. Denizci Aralık ayı kongreye kadar mevcut yönetimin kalması taraftarıymış sonra; sonrası Allah Kerim. TS ortada kalacak değil ya?!

aydın akdeniz ak parti iyi parti trabon meral akşener süleyman soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi