Eğitim ihmal edilemez

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Akın Demir'in basın açıklaması

Eğitim ihmal edilemez
Saadet Partisi Gümüşhane İl Başkanı Av. Akın Demir, eğitimde son dönemde yaşanan bazı aksaklıkları yayınladığı basın açıklaması ile dile getirdi.
 
İl Başkanı Av. Demir, açıklamasında, ‘Bizler beşikten mezara kadar eğitimin devam ettiğine inanan ve eğitimin insan yaşamında çok önemli bir yeri olduğunun farkında olan bir milletiz. Bu sebep ile eğitime önem veririz’. dedi 
 
Basın Açıklamasında, eğitimin temel amaç ve hedeflerini de dile getiren Demir, ‘Eğitim hem devlet tarafından hem de toplum tarafından ifa edilen bir olgudur. Anne kucağında başlayan eğitim serüveni, aile, sosyal çevre ile devam etmekte okul süreci ile de resmi bir boyut kazanmaktadır.
 
Saadet Partisi İl Başkanı Demir, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
Eğitimin sağlıklı yürütülebilmesinde hem topluma hem de devlete büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. 
 
Son zamanlarda okullarda yaşanan bazı hadiseler bizleri tedirgin etmekte ve eğitimin gidişatına dönük kaygılarımızı artırmaktadır. 
 
Eğitim çağında olan gençlerin yani öğrencilerin popilist kültürden çabuk etkilendikleri bilinen bir husustur.  
 
Bu durumun okullarımız da öğrencilerin davranışlarına da yansıdığına şahit olmaktayız. Gümüşhane de çoğu okulda aynı sorun nedeni ile birçok öğretmenin muzdarip olduğuna şahit olmaktayız. 
 
Bizim medeniyetimizde ve inancımızda öğretmenin, muallimin çok ulvi bir yeri vardır. Atadan sonra saygı duyulan sözü dinelen hürmet gösterilen kişilerdir öğretmenler. Lakin son karşılaştığımız örneklerde sanki öğretmenler ders anlatan, ücret alan bir araç olarak görülmektedir.
 
Eğitim sadece bilimsel bir matematiksel bir yöntem değil aynı zamanda ahlaki bir yöntemdir. Belki de en önemli yönü budur. Bizim özgün bir eğitim model anlayışımız olması gerekirken yani inancımızı ve kültürümüzü yansıtan bir model anlayışımızı hala oturtturamadığımız için maalesef öğrencilerin Finlandiya modeli vb modeller üzerinden ne olduğu tam anlaşılmadan sürekli geçiş sürecini yaşamaları sağlam karekterli bireylerin yetişmemesine ve maalesef maddeci gayri ahlaki duruşu olan bir gençliğin ortaya çıkmasına neden olmuştur.
 
Bu sorunun bizzat muhatabı öğretmenlerimiz olduğu için en çok çileye muhatap olan ve sorun yaşayanlar kendileri olmuştur. Bu sebep ile öncelikle valiliğin ve milli eğitimin acil bir eylem planı belirlemesini hadisenin muhataplarını bir araya getirmesini ve çözüm üretmesini bekliyoruz.
 
Bir nesil medyanın infasına terk edilmez. Ağaç yaş iken eğilir. Veciz sözü ile de ifade edildiği üzere çocuklarımızın dimağları taze ve boş iken bu dimağları faydalı şeylerle inşa etmeliyiz. 
 
Şiddet içeren oyunlar, sahte soyal paylaşım dünyası ve arkadaşlıklar üzerinden bir neslin elimizden kayıp gittiğinin fakına varmazsak yarın geç olabilir. Eğitim sadece modern derslikler, pansiyonlar yapmakla bitmiyor. Bunlar işin en basit yönüdür. Önemli olan geçmişini bilen bugünü okuyan ve yarına dönük planları olan bir nesli yetiştirebilmektir. 
akı demir saaadet partisi eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi