GTSO’dan üyelerine ikinci nefes

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası...

GTSO’dan üyelerine ikinci nefes

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde düşük faiz oranları ile geçtiğimiz yıl KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisinin 2018 yılında da uygulanması için  imzaların atıldığını söyledi.

Başbakan  Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı  Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sağlık Bakanı  Ahmet Demircan ve TOBB Başkanı   M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun  katılımıyla  gerçekleştirilen  imza töreniyle Nefes Kredisinin tekrar  KOBİ’lere can suyu olacağını söyleyen Başkan Akçay, Aylık 0,99 faiz/kar payı yıllık ise yüzde 11.88 faiz oranı ve 12 ay vade imkânı ile bu yılda KOBİ’lere destek olduklarını söyledi. Nefes Kredisi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Akçay;

İLK 6 AY SADECE FAİZ ORANI ÖDENİYOR 
‘’ 18 ay vade imkanı ile geri ödenecek olan  Nefes kredisinin ilk 6 ayında sadece kredinin  faiz oranı ödeniyor. Yani üyemiz kullandığı kredinin ana para ödemesine 6 ay sonra başlıyor ve takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere geri ödüyor. Bu da  krediyi kullanan üyelerimiz için çok önemli bir kolaylık.

KGF HAZİNE DESTEKLİ KEFİL OLACAK 
Geçen yıl olduğu gibi yine  Kredi Garanti Fonu(KGF) kredi kullanan GTSO üyelerinehazine destekli kefil  olacak.

FAALİYET BELGESİ YETERLİ OLACAK 
Krediden faydalanmak isteyen GTSO üyelerinin geçen yıl olduğu gibi yine odamızdan alacakları ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir’ ibareli faaliyet belgesini  ilgili bankalara ibraz etmeleri sonucunda bu kredi imkanından  yararlanabileceklerdir.
Gümüşhane iş dünyası olarak geçtiğimiz yıl KOBİ’lere can suyu olan Nefes Kredisi Projesinin bu yılda 18 aya uzatılan vadesi ile birlikte sunulmasında  büyükemekleri olan başta Başbakanımız Sayın  Binali Yıldırıma, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci’ye ve her daim bizlerin yanında olarak sorunlarımızla ve taleplerimizle  yakından ilgilenerek çözüm üreten TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

ismail akçay GTSO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi