Vatandaşlarımızın taleplerini olumlu karşılayalım

'Köylerinde ev yapmak isteyen gurbetçilerimize kolaylık sağlamalıyız'

Vatandaşlarımızın taleplerini olumlu karşılayalım

Vali Okay Memiş köy yerleşim yerlerindeki hazine taşınmazlarının, konut yapmak isteyen vatandaşlara satışının kolaylaştırılması gerektiğini söyledi.
Valilik Toplantı salonunda köy yerleşim yerlerindeki hazine taşınmazlarının görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Memiş “Gümüşhane’nin 320 köyü yaklaşık 430 yaylası ve 4 bin 400 kilometre yol ağımız var. Toplam nüfusumuz yaklaşık 200 bin. Ancak yaz aylarında nüfusumuz yaklaşık 400 bine ulaşıyor” dedi.
Karadeniz bölgesinin birçok ili gibi Gümüşhane’nin de gurbetçisi çok olan bir il olduğunu belirten Vali Memiş,” Gurbetçilerimizin çoğu yaz aylarında mutlaka memleketlerine gelerek aylarca hatta yılın yarısında köylerinde ikamet ediyorlar. Bizlerde Valilik olarak köylerinde konut yapmak isteyen vatandaşlarımızın bu taleplerini olumlu karşılayalım. Köylerde konut yapmak isteyen vatandaşlarımız konutlarını yapabilsin. 320 köyümüzün her birinde 10 konut yapılsa toplam 3 bin 200 konut yapar. Bizim bu potansiyelimiz var. Ancak biz bu potansiyelimizi kullanamıyoruz. Gittiğim bütün toplantılarda bu yönde yüzlerce talep geliyor. Bizde köy yerleşim planlarına uygun olarak vatandaşlarımızın isteğini yerine getirmeliyiz. Hemşerilerimiz isteklerini kolaylaştırmak için çalışmalarımızı hızlandırmalıyız.” diye konuştu.
Toplantıya Vali Yardımcısı Aytaç Akgül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ve kurum müdürleri katıldı.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

vali okay memiş gurbetçi konut aytaç akgül hazine taşınmazları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi