Tam 981 ağaç kesilmiş

Bir Özcan Mahallesi hikayesi

Tam 981 ağaç kesilmiş

Gümüşhane şehri ile ilgili kimi bilgileri araştırdıkça insanın karşısına ilginç haber konusu başlıklar çıkmıyor değil. Örneğin Özcan Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bu stadyumu yeni kuşak önceki konumu itibarıyla acaba merak ediyor mu?

Ya da bu stadyum bugün belki de bu haberimizden sonra  Gümüşhane’de daha iyi bir mevkiiye yapılamazmıydı sorusunu sorabilir mi?
1996 yılı öncesine ait soldaki fotoğraf Özcan Mahallesi’nden. Verimli topraklar göbek elmalarının, armut, vişne turunçgiller hariç akıllara gelebilecek her türlü meyve ve sebzenin yetiştiği bir bölge ve yine soldaki resimde gördüğünüz gibi yemyeşil vadinin içerisinde adeta rehabilitasyon merkezi gören bir konumda.
Gel zaman git zaman Gümüşhanespor’a bir stadyum lazım denilince araştırılmış! Soruşturulmuş!, incelenmiş! Tasarlanmış! ne derseniz deyiniz, bu bölge de sağda gördüğünüz resimde bir stadyum inşaa edilmiş. Ve inanılmaz bir sayı ile tam 981 ağaç ki; verimli cinsinden bu stadyum için kurban edilmiş. Derin Harşit Vadisi içerisinde yer alan stadyum elde edinilen bilgilere göre Valilik Konağına uzaklığı ise sadece 1.5 kilometre. Şimdi sıkı durunuz içerisinde Güzeller, Kalederesi, Değirmenbahçe ve Çiftdüzü semtlerini barındıran Özcan Mahallesi içerisine acaba bu stadyum bir başka yere inşa edilemezmiydi? hele dün mazide kalan bu resmi görünce sormak geliyor insanın içinden. Değer miydi? Bir stadyuma cennetten bir köşe heba edilirmiydi?

özcan mahallesi gümüşhanespor şehir stadyumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi