MHP Lideri Bahçeli Aydın Doğan'a hangi sıfatı yakıştırdı?

Gümüşhanelilerin emicesi oldu size medyanın Türkmen ağası

MHP Lideri Bahçeli Aydın Doğan'a hangi sıfatı yakıştırdı?

MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin partisinin liderliğine soyunduğu günden bu tarafa siyasi çizgisi sürekli tartışılan konu başlığı oldu. 
Özellikle 15 Temmuz sürecinden sonra AK Parti ile oldukça sıkı fıkı olan MHP Lideri’nin partisinin kurmaylarına dahi haber vermeden dillendirdiği Cumhurbaşkanlığı ittifakı ve ardından Erdoğan’a partili cumhurbaşkanlığı yolunu açan yasaya verdiği destek Bahçeli’ye yöneltilen sert eleştirilerin merkez noktası haline geldi.
Geçmişte AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşadığı sert tartışmaların ardından bugün 2019’a AKP ile hazırlanan MHP Liderinin bir başka dikkat çeken hamlesi ise geçtiğimiz günlerde Demirören grubuna neyi var neyi yoksa devreden Gümüşhaneli ünlü işadamı Aydın Doğan’a açtığı telefon oldu.
Aydın Doğan’ın sattığı amiral gazete olarak bilinen Hürriyet ise haberi 


MHP Lideri Devlet Bahçeli, yayın kuruluşlarını, Erdoğan Demirören ve Demirören ailesine satarak, medyadan çıkan Aydın Doğan’ı telefonla arayarak, kararın hayırlı olmasını diledi. Bahçeli, Aydın Doğan’a, “Türk basınına 40 yıl hizmet ettiniz” diyerek teşekkür etti ve bundan sonraki hayatında sağlık ve huzur diledi. 

Doğan da Bahçeli’ye “Yayınlarda bilmeden, istemeden size haksızlık yaptığımız belki olmuştur. Hakkınızı helal edin” dedi. Bahçeli ve Doğan telefonda helalleşti. 

Bahçeli, Doğan’a, “Siz Türk medyasının Türkmen Ağasısınız” dedi. Aydın Doğan, Bahçeli’nin bu benzetmesine teşekkür etti ve “Bu sıfat çok hoşuma gitti. Çok teşekkür ederim. İzninizle bundan sonra Türkmen Ağası sıfatını kullanacağım” dedi. şeklinde geçti.
Yani medyadan elini ayağını istemeyerek te olsa çekmek zorunda kalan Doğan’a MHP lideri Bahçeli medyanın Türkmen Ağası sıfatını yakıştırdı. Anlayacağınız Gümüşhanelilerin emicesi oldu size medyanın Türkmen Ağası. Bilindiği üzere MHP lideri de benzer sıfatı taşıyordu. Şimdi sıkı surun Sayın Bahçeli’yi bu söyleme iten sebep ne olabilirdi? Tüm polemiklere rağmen iktidar muhalefet arasında ana akım medyanın dengeleyici unsuru Doğan Medya’nın aradan çekilmesinin ardından gelen bu hayırlı olsun telefonu acaba Saray adına mı yapıldı? insanın aklına ister istemez o konu da gelmiyor değil dahası acaba Aydın Doğan çekilmeseydi, direnseydi aynı iltifatlar, telefon yıllarını medya sektörüne vermiş Aydın Doğan’a söylenirmiydi?

devlet bahçeli mhp aydın doğan medyanın türkmen ağası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi