Gümüşhane Türkiye'nin en güvenli illerinin başında geliyor

İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, beraberindeki heyetle Vali Okay Memiş’i ziyaret etti

Gümüşhane Türkiye'nin en güvenli illerinin başında geliyor

Vali Memiş’e Polis haftası ziyareti
10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu ve Polis Haftası nedeniyle, Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, beraberindeki heyetle Vali Okay Memiş’i ziyaret etti.  

Valilik makamında gerçekleştirilen ziyarette, Türk Polis Teşkilatı’nın vatandaşların huzur ve güvenliği için 173 yıldır zaman mefhumu gözetmeksizin mesai yaptığını belirterek, tüm Polis Teşkilatının 10 Nisan Polis Günü’nü ve Polis Haftası’nı kutlayan Vali Memiş,’ Emniyet teşkilatıyla gurur duyuyoruz. Polislerimizle gurur duyuyoruz. Özellikle 15 Temmuz da ülkemizin, anayasal düzenimizin karşı karşıya kaldığı en çetrefilli darbe girişiminin bertaraf edilmesinde emniyet teşkilatımızın tarihi başarısını hep birlikte gözlemledik. Ve bu uğurda şehitler verdik. Özellikle hain darbe girişiminde bulunanların Özel Harekat Daire Başkanlığına yaptığı alçakça saldırıda ve diğer mücadeleler sırasında. Allah’ın izniyle tarih bu kahramanlığı unutmayacak ve gelecek nesillere örnek olacak “ dedi.

Terörle mücadelede emniyet mensuplarının çok daha aktif bir durumda olduğunu ifade eden Vali Memiş, terör örgütünün stratejisini kırsaldan şehir merkezlerine doğru eylem gerçekleştirme olarak değiştirdiğini ancak emniyet teşkilatımızın o hainlere bu eylemlerinin bedelini çok ağır bir şekilde ödettiğini belirtti.

Kırsal alanda sayıları çok az olan terör örgütü mensuplarına yönelik olarak çalışmaların devam ettiğini ifade eden  Vali Memiş, emniyet teşkilatımızın şehir merkezi - kırsal bölge ayrımı yapmaksızın mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti.

Gümüşhane Türkiyenin asayiş olarak en güvenli illerinin başında geldiğini belirten Vali Memiş,” Bunda sizlerin büyük başarısı var. Aynı zamanda Gümüşhaneli vatandaşlarımızın devletine, milletine ve kanunlara bağlı olduğunun da göstergesidir. Buda bizim en büyük şansımız. Ben hem sizlere hem de Gümüşhaneli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum “ dedi.

Konuşmasının sonunda bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Vali Memiş, gazilerimize de acil şifalar dileyerek aileleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diledi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

ömer faruk karataş vali okay memiş türk polis teşkilatı gümüşhane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi