Seydibaba Köylüleri İstanbul'da biraraya geldi

Gümüşhane ili Şiran ilçesi Seydibaba Köylüleri İstanbul’da bir araya gelerek platform kurma çalışmalarına başladı

Seydibaba Köylüleri İstanbul'da biraraya geldi

Gümüşhane ili Şiran ilçesi Seydibaba Köylüleri İstanbul’da bir araya gelerek platform kurma çalışmalarına başladı.

İstanbul’da ilk kahvaltılı toplantısını düzenleyen Seydibaba köylüleri, platform çalışmaları için istişare edip, konunun önemi üzerine değerlendirmelerde bulundular.

 

Platformun, genç, dinamik isimlerinin yanında, çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalışmalarda bulunan ve yöneticilik yapan tecrübeli isimlerden oluşturulması düşünülüyor.

 

Programa katılanlar konuya ilişkin düşüncelerini kısaca şu şekilde belirttiler.

Platform çalışmaları için açıklama yapan, GİYAD Başkan Yardımcısı Bayram Küçük platformun önemine dikkat çekerek şunları söyledi; “Sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınma, yerelden, yani köyden, kasabadan başlar. Bunun içinde bir araya gelmeli, fikir ve düşünce teatisinde bulunmalıyız. Yapmış olduğumuz program, birbirimizi tanımamız, iletişimimizi güçlendirmemiz, köyümüzde sinerjiyi ve kolektif çalışma bilincimizi arttırmamız içindir. Hiçbir kişi ya da kuruma karşı olmamakla birlikte, bilakis herkesi kucaklamaya, güç katmaya ve birlikte hareket etmeye dönüktür. Bu yapıda “ben” yok, “biz” olacağız. Köyümüzü ve dolayısıyla bizi ilgilendiren her meseleyi gündemimize alıp değerlendireceğiz, fikrimizi beyan edeceğiz ve gerekirse projeler üreteceğiz” diye belirtti. Küçük; “Bununla birlikte genç kuşağın Seydibaba köyüne ilgisini ve sevgisini artırmaya dönük sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler ve buluşmalar da yapmayı istiyoruz” dedi.

Programa katılan ŞEKAV Genel Sekreteri ilahiyatçı Ramazan Kahveci şunları belirtti; Gençliğin tanışması, kaynaşması ve geleceğe sahip çıkabilmesi için birlik şart. Bu birlik için Seydibaba Gençlik Platformu kurulması kaçınılmaz. Kahveci; Hayat şartları ve eğitimin uzun sürmesi gençlerin bir araya gelmesini zorlaştırıyor. İnsanların gittikçe birbirinden koptuğunu üzülerek takip ediyoruz.
25-40 yaş arası gençler, platform altında toplanmalılar ve gelecek için, köyün ve kültürün unutulmaması için bu birliğe ivedilikle ihtiyaç var. Siyasi bir taraf olmadan, milli ve manevi değerleri ön planda tutarak, soy isimlere takılmadan bu birlikteliği güçlü kılmak ve emin adımlarla insana, insanlığa hizmet edilecek projeler geliştirilmeli. Gençlerin ve katılanların hepsi birbirinden kıymetli, hepsi birlik özlemi için göreve hazır olduklarını vurgulayarak sorumluluk almak isteklerini görmek bizleri mutlu etmiştir. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum Rabbim birliğimizi hayırlara vesile eylesin” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Müslüm Yalçın; “Platformun hedefleri olmalı ve bu hedefler doğrultusunda hareket edilmeli” dedi. Yalçın, “öncelikli hedefin ise; tanışma ve tanıtmak olması gerektiğini belirterek, köyümüze, insanımıza sosyal, kültürel ve ekonomik katkı sağlayacak çalışmaların desteklenmesi gerektiğini” belirtti.

Avcılar İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Sütçü; “Allah razı olsun. Güzel bir birlikteliğin ilk adımı olan platformumuz hayırlı olsun. Herşeyden önce toplantıya katılan gençlerle gurur duydum. İnşallah bu birlikteliğin köyümüze iyilik ve güzellikler getirmesini temenni ederim” dedi.

Seydibaba Köyü Emekli İmamı Adem Kaya; “İnşallah bu platform hedefine ulaşır. Bu noktada hepsi birbirinden değerli gençlerimizi bu platformun şemsiyesi altında görmek ve onların da değerli fikirlerinden faydalanmak istiyoruz. Platform köyümüz için hayırlı olsun.

Recai Küçük; “Değerli kardeşlerim öncelikle böyle bir organizasyonun oluşturulmasına vesile olan kardeşlerimizden Allah razı olsun. Kıymetli kardeşlerim önceliğimiz köyümüzün yetiştirmiş olduğu genç beyinlere ulaşmak ve onları da bu tür çalışmalara dâhil etmek olsun. Bu platformda, fikir üretmekle birlikte, köyümüze sosyal, kültürel ve ekonomik katkılar sağlayabiliriz. Bunun ön çalışmasını yapmak ve köyümüzün genç beyinlerini bu platformda mutlaka görmek istiyoruz. Hepinize saygılar sunuyorum. Köyümüz ve geleceğimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyàz ediyorum.” dedi.

Programa katılan, Muzaffer Yalçın, Emre Şeker, Abdullah Işık, Bilal Kaya, Kadir Koç, ve Erkan Yalçın; birbirimizi tanıyacağımız, istişare edeceğimiz, sosyal, kültürel ve mesleki alanda paylaşımda bulunup, dayanışma içinde olacağımız bir platformun kurulmasından ve bu platformda yer almaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler.

Seydibaba Platformu ramazan kahveci ayhan sütçü bayram küçük recai küçük müslüm yalçın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ramazan Kahveci     2018-04-11 Hadis-i şerif; Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir. Rabbim hakkımızda hayırlı olan hizmetlerde bulunmayı nasip eylesin inşaAllah.
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi