CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun

CHP İktidarında polislerimizin tüm sorunlarını çözeceğimizin sözünü veriyoruz

 CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun

“Polis fazla mesainin hakkını alamıyor, hak ettikleri ücreti polise verilmiyor. CHP iktidarında polislerimizin tüm sorunlarını çözeceğimizin sözünü veriyoruz” dedi.

Türkiye'nin huzur ve güvenliğinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın 173 yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı güvenlik güçlerinin günlerini kutladı.

ÜLKEMİZİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE SAHİP ÇIKAN POLİSLERİMİZE MİLLETÇE ŞÜKRAN DUYUYORUZ

Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Polis Teşkilatımızın kahramanları 173 yıldır bu görevi eksiz yerine getiriyor. Polislerimize minnettarız. Polislerimizle gurur duyuyoruz diyen Güzide Uzun, “Güç şartlar altında görev yapma gayretindeki polislerimiz, insanlarımızın can ve mal güvenliğini yasalar çerçevesinde korurken hayatlarını tehlikeye atıyor. Terör belası ile mücadele ederken kahramanca canlarını dahi feda ederek şehit düşüyor, gazi oluyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan polislerimize Milletçe şükran duyuyoruz.”

CHP İKTİDARINDA POLİSLERİMİZİN TÜM SORUNLARINI ÇÖZECEĞİMİZİN SÖZÜNÜ VERİYORUZ.

Güzide Uzun, “Polisin çok önemli görevleri vardır ama dünya kadar da sorunları. Gecesi gündüzü olmayan, hayatlarını tehlikeye atarak çalışan polislerin sorunlarını çözmek CHP iktidarının öncelikli hedeflerinden olacaktır. Hayatın her alanında polis vardır. Polis fazla mesainin hakkını alamıyor, hak ettikleri ücreti polise verilmiyor. CHP iktidarında polislerimizin tüm sorunlarını çözeceğimizin sözünü veriyoruz” dedi.

Uzun, “Polisimiz güvenlik kuvvetlerimizin önemli bir bölümünü oluşturuyor polis gücünün cemaat tarikat baskısından kurtarılmasının yolu katılımcı demokratik düzenden ve insan haklarına uygun polis yönetiminden geçer. Güvenlikçi politikalarının demokrasiyi tahrip etmesi, vatandaş ile polisi karşı karşıya getirmesi ne karşı çıkıyoruz. OHAL uygulamalarının derhal sonlandırılması ve polisimizin demokrasi içinde çalışmasının bir an önce sağlanması gerektiğini belirtiyoruz. Düzgün işleyen bir hukuk devletinde polislerimizin görevlerini daha iyi yerine getireceğini düşünüyoruz. Hakim, savcı, jandarma ve polis arasında önemli bir eşgüdüm ve uyumun sağlanması gerektiğini ifade ediyoruz. Ve söz veriyoruz, CHP iktidarında Türk Polisi hak ettiği çalışma koşullarına kavuşacak, toplumumuz ile polisimiz daha uyum içinde olacaktır.”

güzide uzun chp trabzon il başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi