GÜNÖP üyeleri bizim geleceğimizdir

GÜSİAD Başkanı Yalçın GÜNÖP - YTÜ ile Eğitim Atağı programında konuştu

GÜNÖP üyeleri bizim geleceğimizdir

GÜSİAD bünyesindeki platformlardan bir tanesi olan GÜNÖP - Gümüşhaneli Üniversiteli Öğrenciler Platformu, Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde eğitim etkinliği gerçekleştirdi. 

30 Öğrencinin katılımıyla uygulamalı olarak gerçekleştirilen “Temel AutoCad Eğitim Programı”nı tamamlayan 30 öğrenciye Sertifikaları Y.T.Ü Rumeli Hisarüstü Tesislerindeki programda takdim edildi. 

Eğitim, Cad konusunda Türkiye’de en çok yayın yapan uzmanlardan birisi olan Hamit Arslan tarafından verildi. 
TEGA - Türk Eğitim Gelişim Akademisi müfredatı ile gerçekleştirilen programda katılımcılara sertifika dağıtım programında GÜNÖP Başkanı Kemal Furkan Öztürk, arkadaşlarına teşekkür ederek, eğitim etkinliklerinin sürekli devam edeceğini, grubumuza kayıtlı arkadaşların çalışmaların takip ederek katılımlarını beklediğini ifade etti. 
Kemal F.Öztürk, GÜNÖP’ü Öğrenci toplulukları içerisinde marka yapmaya kararlı olduklarını söyledi. 

Eğitimci Hamit Arslan ise, şimdiye kadar çok eğitim planladıklarını ancak ilk defa mükemmel bir katılım ve devam performansı gösterildiğini ifade etti. ‘Bu azim ve kararlılığı gösteren öğrencilerimize ben de teşekkür ediyorum’ dedi. 
Bundan sonra, bizzati makine imalat fabrikasında imalatta uygulamalı çalışma yapacaklarını ve bu konuda katılım sağlanması için çağrıda bulundu. 

Hamit Arslan, ‘öğrencilerimizin eğitim taleplerinde elimizden geldiği kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz’ dedi.  

GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, ‘GÜNÖP üyeleri bizim geleceğimiz. Biz aslında geleceğimize yatırım yapıyoruz. Bu salonda Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde eğitim gören gençlerimiz var. Bu gençlerimizin hedefleri ne kadar büyük olursa, bizim ülkemizin hedefleri de o kadar büyük olacak. 10 yıl sonra buradaki üyeler, uluslararası şirketlerde yönetici olacak, teknolojiyi sürükleyen roller alacaklar. Teorik eğitimin, gelişim için yetmeyeceğinin hepimiz farkındayız. Bu eğitimleri pratik saha deneyimi ile güçlendirmek zorundayız. Bu sebeple, GÜSİAD etkinlikleri üniversite - sektör ve STK üçleminde merkeze  konumlanmıştır. Üniversiteler bilim sektör teknoloji üretecek. Her ikisinde de yegâne kaynak nitelikli insan gücüdür. Bu ufku önemsiyoruz. Bu sebeple gençlerle gelişim gönüllüsüyüz, diyoruz. Sosyal temalı çok sayıda STK’lar var, biz bir araya gelmekten kastımızı birlikte üretmek, yani “nitelikli beraberliklere” taşırsak bu çabalardan sonuç alırız. TEGA güçlü bir eğitim Platformu, 17 üniversite ile eğitim işbirliği anlaşması olan sosyal sorumluluk kapsamında çalışan bir yapıya sahiptir. Bundan sonra Girişimcilik, Stratejik Yönetim, Proje Yönetimi, Tübitak ve AB Projeleri, Sistem Mühendisliği, Nesnelerin İnterneti, Endüstri 4.0 gibi konuları da içine alan eğitim programlarını GÜNÖP ile birlikte işlemeye çalışacağız. Mezunlarımızı 2-3 bin TL maaşla iş arayan mühendisler değil birkaç misli daha tekliflerle “aranan mühendisler” yapalım istiyoruz. Bu konuda bitmeyen gayretlerimiz olacaktır. Hamit Arslan hocama, GÜNÖP yönetimine ve katılımcı gençlerimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde TEGA nın yeni yönetim dönemi gelecek. Hamit hocamız TEGA’nın eğitim havuzunda idi. İnşallah kendisine yönetimde görev konusunda çalışmalarımız var, ilerleyen günlerde paylaşacağız' dedi. 

Program sonunda katılımcılara sertifikaları, eğitimci Arslan’a ise öğrencileri hediye takdim ettiler.

 

yüksel yalçın günop ytü kemal furkan öztürk hamit arslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mansur Yavaş neden mi önde?
Mansur Yavaş neden mi önde?
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi
Toplu Taşımada Sağlıklı Kalma Rehberi