Bektaşoğlu TBMM’de konuştu

“Ordu - Giresun Havaalanı’nda engel sis değil, görüş mesafesi değerinin yüksek tutulması”

Bektaşoğlu TBMM’de konuştu

Ordu - Giresun Havaalanı’nda bir haftadan bu yana sis nedeniyle uçak iniş kalkışlarının yapılmaması, TBMM gündemine taşındı.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı konuşmada,  havaalanıyla ilgili sorun ve şikâyetler bir türlü bitmek bilmediğini ifade ederek şunları söyledi: “Şimdi de sorunumuz sis. Havaalanına bir haftadır aralıklarla, son üç gündür ise uçaklar sis gerekçesiyle iniş kalkış yapamıyor, yolcular çevredeki havaalanlarına yönlendiriliyor. Sis o havaalanlarını neden etkilemiyor? Oysa uçuş, iniş ve pist güvenliğini sağlayan bütün teknik araç ve gereçler eksiksiz olarak Ordu Giresun Havaalanı'nda da mevcut. Yetkililerden aldığım bilgiye göre, Ordu Giresun Havaalanı için uçakların pisti görüş mesafesinin sınır değerleri yüksek tutuluyor. 680 fit yükseklikten görüş mesafesi varsa iniş yapılıyor. Oysa Trabzon ve Samsun'da bu değerin yarısı ölçü olarak kabul ediliyor”.

BAKAN’A ‘DÜZELTİN’ ÇAĞRISI 
CHP Milletvekili Bektaşoğlu, konuşmasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a çağrıda bulunarak” bu yanlış uygulamayı bir an önce değiştirin ve yaşanan mağduriyete son verin “dedi. 

 

bülent yener bektaşoğlu ordu - giresun havalimanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtuluş Etkinliklerinde Sahne Sırası Âşıklarındı
Kurtuluş Etkinliklerinde Sahne Sırası Âşıklarındı
YÖK Başkanı istifa edip müftü olmalıdır
YÖK Başkanı istifa edip müftü olmalıdır