Geliri Afrin'deki Mehmetçiğe

Öğrencilerden Mehmetçiğe tam destek

Geliri Afrin'deki Mehmetçiğe
Advert

Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü öğrencileri, geliri Afrin’e yönelik yapılan Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçiğe gönderilmek üzere bir kermes düzenledi.
Üniversite kampüs alanında düzenlenen kermeste öğrenciler kendi yaptıkları yemek, kurabiye ve içecekleri satışa sundular. Kermeste öğrenciler ayrıca Gümüşhane Orman İşletme Müdürlüğü’nden aldıkları fidanları da satışa çıkararak, hem Mehmetçiğe gelir elde ettiler hem de ağaç dikimine teşvikte bulunarak çevreye karşı duyarlılıklarını sergilediler.


Zeytin Dalı Harekâtı’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçlerinin fedakar çalışmaları sonucu çok kısa bir sürede bitirildiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, buna rağmen ülkenin dört bir yanından Mehmetçiğe yardımların devam ettiğini söyledi. Rektör Zeybek, konuşmasında şunlara değindi: “Fırat Kalkanı’ndan 295 gün sonra 20 Ocak 2018 tarihinde başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin çok fedakârve başarılı müdahaleleriyle 18 Mart 2018 tarihinde sona ermişti. Gerek süreç boyunca gerekse süreç sonrasında toplumun farklı kesimlerinden farklı birimlerinden ordumuza, güvenlik güçlerimize olan destek devam ediyor. Bu bizim milletimizin ordumuza, emniyet mensuplarımıza olan güvenini ve sevgisini göstermektedir. Bu çerçevede daha öncesinden Gümüşhane’den  Afrin Bölgesi’ne 1071 kilogram pestil-köme gönderilmişti. Biz de üniversite olarak Gümüşhane Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü öğretim üyelerimizin öncülüğünde, başta Meslek Yüksekokulu Müdürümüz ve aynı zamanda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Günay Çakır olmak üzere öğretim üye ve elemanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte geliri Mehmetçiğimize gönderilmek üzere bir kermes düzenleme kararı aldık. Nisan ayında böyle güzel bir havada öğrencilerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kermesi düzenleyen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerin devamını hem öğretim üyelerimizden hem de öğrencilerimizden bekliyoruz.”

 

prof. dr. halil ibrahim zeybek afrin kermes mehmetçik TSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haziran'a moralli gideceğiz
Haziran'a moralli gideceğiz
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray