Şile’de yine boğulmalar oldu

Yaz sıcaklarının artması ile denize girmek isteyen vatandaşlar Şile plajlarına akın ediyor. Ancak zaman zaman yaşanan üzücü boğulma olayları deniz keyfine gölge düşürüyor

Şile’de yine boğulmalar oldu

Yaz sıcaklarının artması ile denize girmek isteyen vatandaşlar Şile plajlarına akın ediyor. Ancak zaman zaman yaşanan üzücü boğulma olayları deniz keyfine gölge düşürüyor.
Geçtiğimiz cumartesi günü saat 13:00 sıralarında ilk olarak Ayazma Plajı Çimen Kamp mevkiinden gelen çağrı ile olay yerine giden ambulans ve o bölgede görev yapan cankurtaran ekipleri tarafından kurtarılan 17 yaşındaki Fatma Zehra Kızıltepe çok fazla su yuttuğu gerekçesi ile Şile Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan ilk müdahaleden sonra 17 yaşındaki genç helikopter ile daha donanımlı bir devlet hastanesine sevk edildi.


Diğer bir üzücü olay da Kızılcaköy Eski İskele mevkiinden geldi. Bilindiği gibi bir hafta önce 15 yaşındaki Muhammed Kalka adlı genç, kontrolsüz alanda denize girip azgın dalgalara dayanamayarak hayatını kaybetmişti. Ancak aynı alanda denize giren 43 yaşındaki Nimet Haner de boğularak hayatını kaybetti. İddiaya göre aynı plajda denize giren Nimet Haner, çocuğunun boğulma tehlikesi geçirdiğini görüp onu kurtarmak için yardıma giden anne Nimet Haner de dalgalara karşı koyamadığı için boğularak öldü.

Nimet Haner’in cansız bedeni İBB can kurtarma ekipleri tarafında çıkartıldıktan sonra bot ile limana getirilerek ambulans ile hastane morguna kaldırıldı. Ayrıca aynı plajda yaşanan bir başka boğulma tehlikesi olayında ise, 1985 doğumlu Lale Arslan adlı genç bayan hayata tutunmayı başardı. Şile Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Arslan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Akşam saatlerinde ise Ağlayankaya Uzunlum Plajı’nda Tenzile Esra Boğa adlı bir vatandaşın boğulma tehlikesi atlattığı ve cankurtaranlar tarafından kurtarılarak hastaneye getirildiği bildirildi. Diğer taraftan geçtiğimiz Perşembe günü akşam saatlerinde Şile İmrenli Köyü Mavi Koy Plajı’nda Nimet Kandemir isimli bir bayan da denizde fenalaştı ve hayatını kaybetti. Şile’de hafta sonu ambulanslar plajlar arasında adeta mekik dokudu…


Haber-Foto: Nurcan Kırcalı

Şile boğulma vatandaş akın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
40 yaşından sonra yılda bir kez göz kontrolü yaptırın!
40 yaşından sonra yılda bir kez göz kontrolü yaptırın!
Sakatık bahane mi?
Sakatık bahane mi?