Siyaset

Hesap vermeliler

Adalet Partisi (AP) Genel Başkan Yardımcısı Nesimi Özgöz’ün kayınvalidesi Fatma annenin vefatı nedeniyle Bostancı’dayız

Zafer ÇOBAN

Adalet Partisi (AP) Genel Başkan Yardımcısı Nesimi Özgöz’ün kayınvalidesi Fatma annenin vefatı nedeniyle Bostancı’dayız.

Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Karahan ve Hüseyin Nişan sıcak bir Cuma öğle sonrası Sayın Özgöz’ü ziyaret için Anadolu yakasının gözde mekânına gelirken, biz de eşlik ediyoruz. Yaz mevsimi tam anlamıyla kendisini hissettiriyor.

Bostancı sahili Suriyeli kardeşlerimize!!! Ev sahipliği yapıyor, bayram tatili başlarken İstanbul boşaldı, aman aman trafik rahatladı söylemleri de gerçeği yansıtmıyor.

Şunu söyleyelim, belki ziyaret bir başsağlığı çerçevesinde gerçekleştirildi ancak Sayın Nesimi Özgöz’ün tüm ev sahipliği için GÜNDOĞUMU Gazetesi adına kendilerine buradan teşekkür ediyoruz.

Adalet Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı size ev sahipliği yapar da; siyaset konuşulmaz mı? Eşyanın değil, siyasetin tabiatına uygun düşmeyen bu sözden hareketle sahile nazır çay bahçesinde sorularımızı sıralamaya başlıyoruz..

İşte ayrıntılar..

Sorular malum süreç 23 Haziran’ı konuşarak başlıyor

GÜNDOĞUMU: ‘23 Haziran sonrası ne olacak’?

N.Ö: ‘Adalet ve Kalkınma Partisine 17 yılın ardından büyük tepki var, bu tepkinin bir yenisini 23 Haziran’da göreceğiz’

GÜNDOĞUMU: ‘Bu konuyu biraz daha açar mısınız’?

N.Ö: ‘Konuştuğumuz her vatandaş, muhatap olduğumuz seçmen daha önce Binali Yıldırım’a oy verdiğini ancak 23 Haziran’da bu kez oy vermeyeceğini söylüyor. Kaldı ki sayın genel başkan yardımcımızla da yaptığımız çoğu Anadolu gezilerinde bu gerçeği gördük, görmeye de devam ediyoruz’.

GÜNDOĞUMU: ‘Ya kullanılmayan sandığa gitmeyen vatandaş, bir milyon yediyüzellibin oy’?

N.Ö: ‘Bakınız iktidar bu sayıdan söz ediyor ama gerçek şudur. Mesela Kadıköy’de vatandaş nasıl olsa CHP’li aday kazanır görüşünden hareketle sandığa gitmedi. AK Parti’de böyle düşündü. Bu rakam doğru olsa bile hepsi AK Parti’ye mi dönecek, bu mümkün değil’.

GÜNDOĞUMU: ‘Yani seçmen AK Partiyi bir kez daha mı cezalandıracak’?

N.Ö: ‘Bunlar (AK Parti’yi kastediyor) hesap vermeliler. İyisiyle kötüsüyle geçen 17 yılın hesabını vermeden gidemezler. Bu nokta da AK Parti’nin halka büyük bir borcu var’

GÜNDOĞUMU: ‘Sizler yeniden Adalet Partisini siyasete kazandırdınız? Olası Haziran sonrası senaryoları için partinizi nerede görüyorsunuz?’

N.Ö: ‘Bir defa biz Kuvayı Milliye’den gelen Atatürk’ü unutmayan, Süleyman Demirel’in yaptığı siyaset ruhunu, siyaset anlayışını temsil eden partiyiz. TC ibaresini yeniden yerine koymaya gelen andımızı yeniden okullarımızda okutacak, Cumhuriyet değerlerine inanmış bir hareketiz.’

GBY’sı Yaşar Karahan burada araya girerek resmi daha net görüntülüyor:

‘Adalet Partisi Isparta, İslamköy’den çıkarak bu memleketin her köşesine damgasını vurmuş merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in taşıdığı bir hareketin temsilcileridir. Başında bugünkü siyaset konjonktürünün çok üzerinde, bilim adamlığının yanı sıra ülke gündemini de en iyi şekilde okuyabilen, siyaset üreten, ülke gerçeklerine hâkim Profesör Doktor Sayın Vecdet Öz’ün önderliğinde yoluna devam eden, siyaseten hiç yıpranmamış, güçlü bir kadroya sahip bir hareketin adıdır. Yarı yol da bizi bırakıp elinin tersiyle bizleri itenler hani şu meşhur tramvay, demokrasi inenler binenler meselesi var ya bize hiç bulaşmasınlar. Biz bu ülkeyi seviyoruz. Bu ülke için ne yapmamız gerektiğini, hangi siyaseti üreteceğimizi de biliyoruz yolumuza bu anlayışa devam edeceğiz’

Bostancı Sahilinin eşsiz güzelliği ile birlikte söyleşinin derinliği artıyor

Edindiğimiz kanı, Adalet Partisi son dönemde ulusal haberlerde de yer almaya başladığı günden itibaren büyük bir yol kat etti, moral kazandı. Kuşkusuz Nesimi Özgöz, Yaşar Karahan, Hüseyin Nişan, İslam Güçlü gibi vatansever partililerin gayretleri elbette siyaset üreten Profesör Doktor Vecdet Öz’ün gayretleriyle yeni bir sürece giriyor.

Sohbet arasında partinin önümüzdeki dönemde yoğun geçecek eylem ve söz birliği de dikkat çekiyor.

Bostancı’dan ayrılırken ifade edebileceğimiz en önemli unsur, Adalet Partisini lütfen çok daha dikkatlice takip ediniz.

Pek yakında bu parti tabela partisi görüntüsünden öte bir siyasi eylemde bulunmayan parlamento dışı hareketlerin üzerinde sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecek gibi bir görüntü çiziyor.

Gün bir başka partili Kamuran Bıçak’ın  kardeşi Necip Bıçak’ın vefatı sebebiyle yapılan ziyaretle bitiyor.

Bu kez adres Bayrampaşa. Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Karahan, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Nişan Kamuran Bıçak’a ve kardeşi Kenan Bıçak’a hem Genel Başkan Prof. Dr. Vecdet Öz’ün hem de kendilerinin başsağlığı dileklerini iletti. Vefattan dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı