Sağlık

”Hijyen Sağlıktır”

“Hijyen Sağlıktır” eğitimlerine bölgeden 170 kadın katıldı

“Hijyen Sağlıktır” eğitimlerine bölgeden 170 kadın katıldı.

“Hijyen Sağlıktır” projesi ile 26 farklı bölgede 2 bin kadına ulaşılıp, hijyen konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor. Proje, 2019 yılı sonuna kadar Van, Denizli, Aydın, Sakarya ve Çanakkale’de kadınlarla buluşacak.

Giresunlu kadınlar “Hijyen Sağlıktır” projesine yoğun ilgi gösterdi
Bir holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılan 26 enerji santralinin bulunduğu kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik “Hijyen Sağlıktır” projesi hızla devam ediyor.

Giresun’da Akfen Yenilenebilir Enerji şirketine ait Dereli ilçesindeki Akfen Doruk HES ve Bulancak ilçesindeki Akfen Çalıkobası HES projelerinin bulunduğu alanlarda gerçekleştirilen “Hijyen Sağlıktır” eğitimlerine bölgeden 170 kadın katıldı. Yaşam alanı, vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirilen kadınlara sertifika ve hediye paketi de takdim edildi.
Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde 2019 yılı boyunca Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye’nin 26 farklı kırsal bölgesinde gerçekleştirilecek “Hijyen Sağlıktır” projesi hızla devam ediyor.

Projenin 13 ve 14’ncü ayağı olan Giresun’un Dereli ilçesinde Akfen Yenilenebilir Enerji şirketine ait Doruk Hidroelektrik Enerji Santrali’nin ve Bulancak ilçesindeki Çalıkobası Hidroelektrik Enerji Santrallerinin bulunduğu alanlarda gerçekleştirilen “Hijyen Sağlıktır” eğitimine bölgede yaşayan 170 kadın katıldı.

Etkinliklerde, kırsal bölgede yaşayan kadınlar yaşam alanı, vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirilirken, TİKAV Genel Sekreteri Özlem Gül Hadımoğulları’nın kapanış konuşmasının ardından sertifika töreni düzenlendi.

Doruk HES İşletme Müdürü Ümit Aydın ve Çalıkobası HES İşletme Müdürü Selim Güngör’ün de katıldığı törenlerde katılımcılara proje kapsamında hazırlanan sertifika ve hediye paketi takdim edildi.

“KADINLARA EĞİTİMLE TÜM EV HALKINA ULAŞACAĞIZ”

“Hijyen Sağlıktır” projesi kapsamında 2019 yılı başından itibaren Türkiye’nin 11 ilinde 15 eğitim gerçekleştirdiklerini ifade eden TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, projede şimdiye kadar 1200 kadına ulaştıklarını kaydetti.

Sultan Yılmaz, “Türkiye’nin birçok farklı bölgesine yayılan eğitimlerimizde kadınların genç – yaşlı fark etmeksizin yoğun ilgi ve katılımlarının olduğunu dikkatle izliyoruz. Bu ilgi sayesinde daha önce yılsonu hedefi olarak belirlediğimiz 2 binden daha fazla kadına hijyen eğitimi vereceğiz. Kadınlarımızın katılımıyla farklı konularda yaptığımız eğitimler ile kendi evlerindeki tüm bireylere ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı