Siyaset

İmamoğlu kazandı peki hangi CHP kazandı?

Ulusalcılar ne diyor?

CHP; bir bakıma milletitifakı büyükşehirlerde başarı yakaladı. Bugüne kadar siyaset çizgisiyle eleştirilen CHP özellikle İstanbul başarısıyla yeni bir döneme imza atmış oldu. CHP’nin başarısının yanı sıra şu soruda tartışmaya açıldı. CHP’de eksen kayması mı yaşandı? CHP, sağ eksenli adaylarla geleneksel çizgisinden uzaklaştı mı?

Partinin uzun yıllar yükünü üstlenmiş olan Ali Çetin Özdemir’den bu soruya yanıtlar aradık, Ali Çetin Özdemir’e göre CHP çizgisini kaybetmedi..

 

*Bir defa siyaset şöyle bir şey. Başarısız olursanız tu kaka, başarılı olursanız da alkışlanırsınız..

*CHP zaman zaman genel başkan değişikliklerinde Ecevit, Baykal, Kılıçdaroğlu, bir zaman İnce’nin adı geçti; kim olursa olsun ana çizgiden vazgeçmedi, vazgeçemez.

*CHP, Mustafa Kemal’in kurduğu ulusal kurtuluş Savaşı içerisinden doğmuş, antiemperyalist düşünceye sahip muasır medeniyet düşüncesine sahip bir partidir.

*Mustafa Kemal yönünü Batı uygarlığına dönmüştür dolayısıyla CHP Batı uygarlığıdır, bunu yaparken milli değerlerden vazgeçmeyerek yapmıştır.

*Zaman zaman konjonktürel olarak liderler bir takım şeyler katarlar ancak partiyi ana rotasından çıkaramazlar. Hiçbir liderin gücü de buna yetmez

*CHP rotasından çıkmaz, taktiksel şeylerdir bunlar; CHP, Sosyal demokrat, çağdaş uygarlığa yönünü dönmüş antiemperyalist düşüncesiyle yoğrulmuş bir partidir, bu tür söylentilerine kulak asmamak gerekir.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı