Siyaset

İstanbul önemli bir yer sevgili başkan

Adalet Partisi; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti

Adalet Partisi; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Prof. Dr. Vecdet Öz’e, Siyasi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Karahan, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İslam Güçlü, Genel Sekreter Mehmet Salih Akgün, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Nesimi Özgöz, Abdül Emik, Akın Öge, İsmail Tokatlızade, Süleyman Kuçer, Mimar İbrahim Emre Akyol, Ahmet Çevik, Hüseyin Nişan, Ahmet Çelebi, Kemal Taş, Mehmet Şevke Ahmet Parlakyıldız, Müge Boncukçu, Muzaffer Karakoç, Ozan Aslan Seymen, Turan Yalçın, İskender Hancı, Zeynep Özlük, Av. Cihan Mağden, Av. Necati Yıldırım, Av. Yaşar Öcal, Müjdat Kamdemir ve partililer eşlik etti.

Genel Başkan Prof. Dr. Vecdet Öz burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

OSMANLI TOKADI DİYORLARDI CUMHURİYETİN TOKADINI YEDİLER, OSMANLI TOKADINI DA YEDİLER

‘’Hasta yatağımızda biz de bu mücadeleye destek vermeye çalıştık. Bu arkadaşlarım partimizin kurucu üyeleri. Türkiye genelinde yaygın kardeşlerimiz. Yürekleriyle, bilekleriyle ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. İnşallah bundan sonra da Türkiye’de siyaset iki kutuplu oldu biz yerimizi tayin ettik. Cumhuriyetin, Atatürk’ün ecdadımızın yanındayız; saygılıyız. Bu saygımızı yaşadığımız sürece millet duygumuzu son nefesimize kadar sürdüreceğiz; desteğimiz bu yolda İYİ Parti, CHP ile birlikte birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz. Büyüyerek çoğalarak gidiyoruz. Karanlıktakiler eriyerek yok olarak gidiyorlar. Onu da görüyoruz. Tabi sayenizde bir kırılma oldu Osmanlı tokadı diyorlardı Cumhuriyetin tokadını yediler, Osmanlı tokadını da yediler. Millet, hak hukuk doğru yolu hakeden milletmiş bunu öğrendik; bir üzüntümüz vardı millet anlamıyor, ne yapıyor diye düşünüyorduk; millet doğru yolu yapacağı günü kollamış. Allah razı olsun güzel oldu; bir kırılma noktası oldu’’.

İSTANBUL ÖNEMLİ BİR YER SEVGİLİ BAŞKAN

Başkan İmamoğlu’na, ‘’İstanbul önemli bir yer sevgili başkan’’ şeklinde hitap eden Genel Başkan Öz,  konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’İstanbul, Türkiye’nin karargahı her türlü temelin, nifak tohumlarının da atıldığı yer; hayırlı işlerinde yapıldığı yer. Atatürk’ün itibarıyla hayırlı işler yapılmış. Siz bu emaneti teslim aldınız, Allah razı olsun, kaldığı yerden hep birlikte davam edeceğiz. Bizler birer neferiz, sizden güzel işler bekliyoruz birlik beraberliğimiz bozulmaz inşallah’’.

Başkan İmamoğlu’da Genel Başkan Öz’e, ‘’Tüm düşüncelerinize katılıyoruz’’. diyerek teşekkür ederken, belediye başkanı olarak hedeflerini açıkladı.

İMAMOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

İmamoğlu, ‘’Bu şehre katkı sunan farklı görüşler siyasi partiler de olursa olsun oy vermeyende herkese layık olmak hedefimiz. Milletin böyle siyaset üstü bir talebi istediğini düşünüyoruz. Patiler üstü bir talebi istediğini düşünüyoruz. Siyasallaşmanın bölünmeye doğru giden bir ülkeye döndük neredeyse umarın bunu tedavi edicileri olarak yerel yönetimlerde bizler başarırız. Dediğiniz gibi iyi öreklerin başlangıcı olur. İstanbul çünkü burası ve Türkiye’ye yansıyacaktır. Çok teşekkür ediyorum katılımlarınıza, gelişinize’ dedi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı