Genel

İstanbul’dan Bordum’a Taşındı Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

Petiko Shop & Cafe’de, Hayvanlarla Sıcak Sohbet Etmek İstermisiniz?

Petiko Shop & Cafe’de, Hayvanlarla Sıcak Sohbet Etmek İstermisiniz? cevabınız evet ise; okuyacağınız bu haberle birlikte sohbetin tadını çıkartabilirsiniz”

Türkiye’de bir ilke imza atan Berçem Abbasoğlu’nun insanlık tarihine geçecek eylemi.

HABERİ OKUYUNCA HAK VERECEKSİNİZ

Tam dört yıl önce Berçem Abbasoğlu isimli hayvansever kadın İstanbul’dan gelerek Bodrum’a taşındı. 

37 yaşındaki Abbasoğlu ikametgâh ettiği Yalıkavak Mahallesindeki eski belediye meydanı ile pazar yerine yakın mesafede bulunan sahibi olduğu Petiko Shop & Cafe’sinde sahiplendiği sokak köpekleri için sıcak bir ortam sağladı. Bu manzarayı görenler hayvanseverler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

KAFEDE NELER YOK Kİ

EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNÜLMÜŞ

Petiko Shop & Cafe’nin içerisinde kedi köpekler için yiyecek ve mama çeşitleri bulunuyor.

Ayrıca bu kafede hayvan ve hayvan aksesuarlarını sevenler için de çeşitli ürünler yer alıyor.

Berçem Abbasoğlu’nun hayvan sevgisi ile dolu kafesinde bu fırsatı kaçırmak istemeyen hayvanseverler de her çeşit içecek servisinin yapıldığı bir ortamda hem dinlenerek hem de sohbet ederek güzel bir gün geçirme fırsatı yakalıyorlar.

O UYGULAMA TAKDİR GÖRDÜ

Ege ve Muğla’da ilk kez pet malzemeleri bulunan ve ayrıca bir kafeterya ortamını da oluşturmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Kafe sahibi Berçem Abbasoğlu bir farkındalık daha göstererek cafenin her bir köşesinde hayvanseverlerle birlikte sokak hayvanları için askıda mama uygulamasını başlattıklarını ifade etti

Abbasoğlu, “Bir dönem yardıma muhtaç insanımız için başlatılan bu örnek uygulamayı fikir edinerek şimdi yardıma muhtaç sokak hayvanlarına bir başka şekliyle ayni insani duyguları taşıyarak yapmaya çalışıyorum. Buraya gelen dostlarımız istedikleri takdirde kendi hayvanları ile gelebiliyorlar isterlerse burada baktığımız sokak hayvanları ile ev ortamındaymış gibi sohbet etme eğlenme imkânı buluyorlar. Ayrıca hayvansever vatandaşlarımız ve dostlarımız ile birlikte oluşturduğumuz askıda mama uygulamasında isteyen hayvansever ibir ürün alıp askıya bırakıyor ve sokak hayvanları için ihtiyacı olanda gelip buradan alabiliyor” dedi.

SOKAK HAYVANLARININ BAKIMI İÇİN İKİNCİ EL GİYSİLERDEN ELDE EDİLEN GELİRLER KULLANILACAK

Cafe sahibi Abbasoğlu, ikinci el giysilerinden elde edilen gelirlerin sokak hayvanlarının bakımı için kullanılacağını söyledi.

Abbasoğlu, ‘’Bu hayvanların tedavileri, mama ve diğer bakım giderleri için bu şekilde bir uygulama başlattık. Burada çok hoş güzel bir ortam var. Hayvanseverler sokak hayvanlarına sahip çıktığı gibi önemli bir hizmetde yaşama geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum’ dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı