Siyaset

İYİ Parti İyileştirilmiş Parlamenter Sistemi İstiyor

İYİ Parti’den Lütfi Türkkan Açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Grupbaşkanvekili Lütfü Türkkan’ın AK Parti ile ortaklık kurarız açıklamasına ilişkin olarak ‘’İYİ Parti, Türkiye’yi yönetmek için yola çıkmış bir siyasi harekettir. Temel amacımız, iyileştirilmiş parlamenter sistem ile Türkiye’yi 21. yüzyılın yarışan ülkeleri arasına katmaktır.’’ Karşılığını verdi.

Sözcü Ağıralioğlu isim vermeden Lütfi Türkkan’ın açıklamalarını kabul edilemez şeklinde ifade ederken,  ‘’Bu çerçevede Grup Başkanvekilimizin malum yanlış ve kabul edilemez açıklaması, partimizin imasını dahi meşru görmediği ve göremeyeceği bir beyandır.’’ dedi
İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu; parti politikalarına da değinirken, ‘’Partimiz seçmenine ve milletine verdiği sözleri, siyasi namusu bilen bir sorumlulukla siyaset yapmaktadır. İyileştirilmiş parlamenter sistem hassasiyetlerimiz, bu kabil siyasi savrulmaları mazur yahut meşru göremeyeceğimiz kadar mühimdir.
Memleketin bugün içinde bulunduğu ağır şartlar, partimizce mevcut iktidarın yönetim beceriksizliği olarak görülmektedir. Partimiz bu yönetim beceriksizliğine son vermek ve ülke yönetimini üstlenmek için mücadele etmektedir.
Sürdürdüğümüz siyasi mücadelenin ilkeleri partimizin ve milletimizin umududur. Bu umudun hiçbir açıklama ile söndürülmesine, değersizleştirilmesine ve itibarsızlaştırılmasına müsaade edemeyiz.
Bu, seçmenimize olduğu kadar devletimize ve milletimize olan sorumluluğumuzun da gereğidir.’’ Diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı