Eğitim

İYİ Partili Koncuk MEB ile TÜGVA arasındaki protokolü sordu

İYİ Partili Koncuk Milli Eğitim ile TÜGVA arasında yapılan anlaşmalara işaret ederek MEB Bakanı Ziya Selçuk

İYİ Partili Koncuk Milli Eğitim ile TÜGVA arasında yapılan anlaşmalara işaret ederek MEB Bakanı Ziya Selçuk’a bazı sorular yöneltti.
Koncuk, ‘’Milli Eğitim Bakanlığı’nın, TÜGVA ile protokolü paralel bir yapılanmaya yol verdiği açıktır.!’’ Dedi.
İYİ Parti Adana Milletvekili, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığına seslenerek, ‘’TÜGVA ile ortaokullarda “Medeniyet ve Değerler Kulübü”, liselerde de “Medeniyet ve Düşünce Kulübü” kuruyor. TÜGVA “medeniyet ve değerlerimize uygun” olarak “Kültür ve Medeniyet” seminerleri düzenleyecek, içerik ve yeri TÜGVA belirleyecekmiş. Bu saçmalık, ne demektir?’’ dedi.
 
Buradan anlayacağımız şudur diyerek devam eden Koncuk, ‘’öğrenci, okul dışı mekânlarda, içeriği ve yeri TÜGVA tarafından belirlenen seminerlere çağrılacak ve istediği şekil ve yöntemle bir tür eğitim yapabilecek. Bu yöntemi FETÖ’nün uzun yıllar uyguladığını ve başımıza neler geldiğini hepimiz biliyoruz’’ uyarısında bulundu.
 

İyi Parti Adana Milletvekili, İsmail Koncuk, ‘’Milli Eğitim Bakanlığı’nın, TÜGVA protokolü ile bir anlamda, paralel bir yapılanmaya yol verdiği açıktır’’ diye ifade etti. Koncuk, ‘’Bu, hem “Tevhidi Tedrisat Kanunu, hem de Milli Eğitim Temel Kanunu” ile çelişen bir durumdur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde olmayan hiç bir kurum ve kuruluş Milli Eğitim Bakanlığı yerine, eğitim, öğretim faaliyeti yapamaz’’ diye konuştu.

Koncuk, bu konudaki açıklamalarını şöyle tamamladı:
‘’Milli Eğitim Bakanlığı, 1 milyon, her branştan öğretmeni ile hiç bir, başka yapının ihtiyacına gerek duymaksızın, eğitim, öğretim faaliyetlerini yürütecek güç ve imkâna sahipken, Ziya Selçuk, TÜGVA ve benzer diğer kuruluşlara,  neden ihtiyaç duyduğunu, sebepleriyle, kamuoyuna açıklamalıdır. Her fırsatta öğretmenleri öven, öğretmenle başaracağını söyleyen, Ziya Selçuk, samimiyse, öğretmen dışı yapılarla ne iş yapmaktadır? Şayet, bu, iradesini aşan bir mecburiyet, ya da dayatma ise, vallahi, o makamda oturmasının bir anlamı olmaz. “O makam, kendine iğneli fıçı olur” 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı