Manşet

İYİ Partili Koncuk’tan Kızılay Soruları

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, son günlerde ismi yolsuzluklarla gündeme gelen Kızılay ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Koncuk, “Yolsuzluk ve israf iddiaları ile son zamanlarda gündemden düşmeyen Kızılay; İzmir’de, parti içi görev alamayan, seçilemeyen ve görev süresi biten üyelerini Kızılay’a yönetici olarak ataması dikkat çekmektedir. 2014 yerel seçimlerinde AKP Gaziemir Belediye Başkan Adayı seçimleri kazanamamasının ardından 2018 yılında “İzmir Kızılay Şube Başkanı” Ödemiş’te ise 2014 yerel seçimlerinde seçimi kazanan ve 2019 yerel seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmeyen Belediye Başkanı kısa bir süre sonra “Ödemiş Kızılay Şube Başkanı” ve 2018 yılında ise AKP Bayraklı ilçe başkanı adayı olup seçimi kaybetmesinden sonra “Kızılay Bornova Şube Başkanı” olarak görevlendirildiğini kamuoyundan takip etmekteyiz.” dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk, hükümete çağrıda bulunarak “Kızılay’ın üzerinden elinizi çekin” dedi. Konuya ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlamasını istediği soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına teslim ettiğini bildirdi. Koncuk soru önergesinde “Kızılay gibi yardım kuruluşunun bu şekilde kullanılması ile neden toplum vicdanının yaralanmasına izin verilmektedir? Böyle bir durumun Kızılay’ın siyasallaşması sonucunu doğuracağını ve sonuçta Kızılay’ın zarar göreceğini düşünüyor musunuz? İktidar tarafından; parti içinde görev alamayan, seçilemeyen ve görev süresi biten üyeler neden Kızılay’a yönetici olarak atanıyor? Bu göreve gelecek liyakat sahibi insanlara neden görev verilmiyor? Kızılay’a yönetici olarak atanan kişiler, iktidar lehine politika yürütebilmek adına mı atanmaktadır?” sorularına cevap aradığını belirtti ve konunun takipçisi olacağını söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı