Yerel

Kadın girişimciler neden önemli?

Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysun Dalgıç

Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysun Dalgıç Gümüşhane’de rol model olan tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu kadın girişimcileri önemsiyor, değer veriyor ve yol gösteriyor, kendilerine katılımcılar adına teşekkür ediyorum’’ dedi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde bulunan Kadın Girişimciler İcra Kurulu Toplantısı, İcra Kurulu Başkanı Aysun Dalgıç başkanlığında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Girişimcilik Müdürü Batuhan Demir ve Hürriyet Gazetesi Muhabiri Hacer Boyacıoğlu’nun katılımı ile düzenlendi.  


 
Dalgıç toplantı da ayrıca Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay’a, Oda Genel Sekreteri Lütfi Kılıç’a ve Oda personeline üyelerinin her talebinde yanlarında olmasında, katkı koyma noktasında neler yapılabileceği konusunda göstermiş oldukları çabalardan dolayı ayrı ayrı teşekkür etti. 
         

Dalgıç; şunları söyledi:
“İstihdam üzerindeki sorunlar, devlet desteklerinin yetersizliği ve takibinin zorluğunu belirterek kadın girişimcilerimize akıllı risk aldırarak iş hayatına dahil etmeyi hedefliyoruz. Bölgemizin kalkınması için kadın girişimcilerin desteklenmesi önemli, imkanlar ölçüsünde Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliğin desteklenmesi için her türlü işbirliğine açığız’’. 
 
Toplantı daha sonra tüm katılımcılarla ayrı ayrı istişare şeklinde iş hayatındaki deneyimlerini paylaşmaları ile tamamlandı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı