Genel

“Karnemi dolduruyorum trafiğe güvenle çıkıyorum”

Vali Kamuran Taşbilek çocuklara trafik karnesi ve kırmızı düdük dağıttı

Ramazan Bayramı kapsamında alınan trafik tedbirlerini denetleyen Vali Kamuran Taşbilek çocuklara trafik karnesi ve kırmızı düdük dağıttı


Vali Kamuran Taşbilek 3 Haziran Pazartesi günü saat 17.30’da Ramazan Bayramı öncesinde Gümüşhane – Trabzon Karayolu polis kontrol noktasında yürütülen faaliyetleri denetledi.

Ramazan Bayramı öncesinde alınan trafik tedbirlerini denetleyen Vali Kamuran Taşbilek, güvenli bir yolculuk geçirmeleri temennisiyle, tüm yolcu ve sürücülerin bayramını kutlayıp pestil – köme ikram ederek, çocuklara oyuncak hediye etti. 

Vali Kamuran Taşbilek, denetim için durdurulan araçlardaki çocuklara, İçişleri Bakanlığımızca “Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, araç kullanan ebeveynlerinin yaptığı hataları işleyecekleri karneleri teslim ederek, ebeveynlerini trafikte yaptıkları kural ihlallerinde uyarmaları için kırmızı düdük dağıttı. 

Vali Kamuran Taşbilek, denetimlerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada; Ramazan Bayramı yoğunluğunda gerekli trafik tedbirlerinin alındığı söyledi. Denetimlerin bayram tatili süresince devam edeceğini dile getiren Vali Taşbilek, açıklamasının devamında şunları kaydetti: 

“Gerek jandarmamız gerekse emniyet müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, Gümüşhane’nin ana güzergâhlarında olası kazaların önlenmesi noktasında bütün tedbirleri aldı. Bayram süresince trafik kazalarını önlemek için tedbirlerimiz devam edecek. Ramazan Bayramı öncesi, bayram süresi ve sonrasında vatandaşlarımızın bayramlarını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde seyahat ederek geçirmeleri için tedbirlerimiz 7/24 çalışma esasına göre devam edecek. Bugün burada seyahat eden vatandaşlarımıza iyi bayramlar dileyerek, onlara trafikte daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunduk. Bütün vatandaşlarımıza kazasız belasız iyi bayramlar diliyorum.” dedi.

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı