Spor

Kelkit’in altı bağlar üstünde güller açıyor

Ordu’da gelen zafer

Kolay değil;

Tam 65 yıldır bugünü bekliyordu o zamanki adıyla Kelkit Gençlerbirliği…

Ordu’da gelen zaferin elbette bir öyküsü vardı, o öyküyü ise Kelkit Belediye Hürriyetspor yazdı.

Gümüşhanespor dışında Gümüşhane şehri profesyonel lige bir kulübünü daha taşımayı başardı.

Bu serüven de emeği geçenlere teşekkür bir borçtur. Önemlisi ise Doğan Holding Onursal Genel Başkanı Aydın Doğan’ın bile ter döktüğü bu kulübün yarım asırdan sonra 3. Lige yükselmeyi başarması çok önemli bir adımdır.

1954 yılında ilçe de esnaflık yapan, memur olarak görevde bulunan futbol sevdalılarının yaşattığı Kelkit Gençlerbirliği birinci amatör küme ile başlayan serüveninin ardından bugün itibarıyla üçüncü lige yükselmeyi başardı.

Grubunu lider tamamlayıp şampiyonluk ipini göğüsleyen Kelkit Belediye Hürriyetspor’un başarısı takdire şayandır.

5 Mayıs akşamı uyumayan Kelkit ilçesinden gelen sevinç çığlıkları bu başarının en güzel anlatımıdır.

Ordu’da zafere nasıl ULAŞ’ılacak? Dediğimiz de ‘Zoru severim’ diyen antrenörü, sahada ter döken oyuncuları, kenarda heyecandan yerinde duramayan teknik heyeti, Ordu’da gırtlağı yırtılıncaya kadar destek veren taraftarının gücü K.B Hürriyetspor’u bugünlere getirdi.

Evet, Kelkit Belediye Hürriyetspor bir tarih yazdı, ve bu yazılan tarihin altına imzayı attı. Sakın 3. Lig diyerek küçümsemeyiniz. İyi planlama, iyi bir yapılanma ile bu kulüp 3.lig de de başarılı olur. Önemli olan Antrenör Ulusan’ın dediği gibi ‘Bundan sonra nelerin yapılacağıdır’!

Şüphesiz bu kulübe emeği geçen isimler mutlaka vardır. Onların hakkını da yememek gerekir. Belediye Eski Başkanı Ünal Yılmaz, 3 yıl kulüp başkanlığı yapan Nevzat Canpolat, 90’lı yılların başında sahada mücadele veren Cengiz Taşdemir, Başkan Yaşar Nas ilk akla gelen isimlerden.

 

Seyirciye ayrı parantez

Hiç kuşku yok ki, Ordu 19 Eylül Stadyumunu dolduran taraftara ayrı bir parantez açmak gerekir. Müsabaka boyunca verdikleri destek ile bu galibiyette önemli bir rol oynadılar. Şehrin Valisi Sayın Kamuran Taşbilek bu önemli gün de Gümüşhane ekibini yalnız bırakmadılar. Bunlar hakikaten önemli tespitler. Yine seyirci ile devam edelim otobüs dolusu Gümüşhaneli adeta Ordu’ya akın etti. Ordu’da Kelkit Belediye Hürriyetspor’u yalnız bırakmadı.

Bu karşılaşma için yurt dışından gelen gurbetçi Gümüşhanelileri de ayrıca alkışlamak gerekir. Hani derler ya vefa sadece sözden ibaret değildir işte Ordu’daki tablo öyle bir şey olsa gerek sanırız.

Başarının doyasıya tadını çıkaralım. Bu ekibe alkış tutalım. Bir gerçek var ki, bu soruyu sormadan geçmeyelim..

Kelkit Belediye Hürriyetspor 3. Lig de kalıcı olur mu?

İyi transferler, mevcut kadronun korunması, gerek içeriden gerek dışarıdan gelecek isimsiz destekler isimsiz diyoruz çünkü ağanın eli tutulmaz her kim taşın altına elini koyacaksa kulübün başı üstüne olacaktır.

Yani kısacası bu başarının bir faturası yok mu? İşte gerçek buradadır.

Gümüşhane şehri önümüzdeki dönem çok daha hareketli olacaktır diye düşünüyoruz. İkinci ligde mücadele verecek Gümüşhanespor’dan sonra üçüncü lig de mücadele verecek olan Kelkit Belediye Hürriyetspor havayı değiştirecektir.

Ayrı bir heyecan getirecektir.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.gundogumu.com/kose-yazisi/2294/kelkitin-alti-baglar-ustunde-guller-aciyor.html

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı