Genel

Kırıntı Köyünün Geleceği Ne Olacak

Şiranlılar Ankara’da biraraya geldi

Şiranlılar Ankara’da biraraya geldi. İlçe sakinleri toplantı da Kırıntı Köyünde maden işletmesi için yapılan sondaj çalışmaları ve gelecekte yerleşim sahasında yaşanabilecekleri değerlendirdiler
Çeşitli köy dernekleri sorumluları, Şiran ve Yeşibük Belediye Başkanlarının yanında Gümüşhane Kırıntı Köyü Platformu temsilcilerin de olduğu toplantıda altın madeni işletmesinin ülkeye yararının olmayacağı, yapılan arama çalışmalarının ardından doğanın yok olabileceği görüşünü öne sürdüler.
Gümüşhane Kırıntı Köyü Platformu temsilcilerinden Şükrü Aydoğan, toplantı sonrası şu bilgileri verdi: “Ankara’da Gümüşhane Şiranlılar toplantısı yapıldı. Gümüşhane ve Şiran sorunları görüşüldü. Dağlarımızda özellikle Kırıntı dağlarındaki maden için yapılan sondaj çalışmaları üzerinde duruldu. Yapılan değerlendirmeler sonunda, altın işletmeleri sonucu meydana gelen  kazançtan ne Gümüşhane’nin ne de ülkemizin en ufak bir kârının olmayacağı konusunda ortaklaşıldı. Dağlarımızdaki çevre yıkımlarına müseade etmeyeceğiz. İşletmeye kesinlikle izin verilmeyecek. Bu konuda hukuksal ve diğer yollara başvurulacak.”
Aydoğan, toplantıların ve değerlendirmelerin devam edeceğini belirterek, toprağımızı, ormanımızı, dağlarımızı ve geleceğimizi koruyacağız, dedi.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı