GÜMÜŞHANE'DE GEÇEN HAFTA NELER OLDU
Tellal

GÜMÜŞHANE'DE GEÇEN HAFTA NELER OLDU

Advert

*Spor Toto 3.Lig Play-off yarı final müsabakasında Gümüşhanespor Hacettepe'ye  4-1 mağlup oldu. Gümüşhanespor 2. lig hayallerine bir sezon daha ara verdi


*Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde ayının saldırısına uğrayan çoban, ölü taklidi yaparak kurtuldu.

*Ülke genelinde yapılan bir araştırmaya göre, ekmek üretimi yapan yaklaşık 24 bin ekmek fırınından 16 bini bina altlarında yer alıyor.


Uzmanlara göre, bina altlarında üretim yapan fırınların binalara veriği zararlar  herhangi bir kontrol sürecinden geçirilmiyor

Ümraniye MHP ilçe eski başkanı Sabri Şenel, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a sayın hitabını suç olmaktan çıkaran Danıştay kararına sert tepki gösterdi.
Şenel, 'siyasetin başı sayın Erdoğan bir dönem önce bu sıfatı kullanmıştı şimdi hukuk onaylamış oldu' dedi.


Cumhurbaşkanı Gül'ün , 2014'de görev süresi doluyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan ise Çankaya Köşkü hesapları yapıyor. Her ne kadar bu konuyu şimdilik gündeme getirmese de parti kulislerinde ve gündemde öne çıkan konuların arasında bu konu önceliğini koruyor. Bir taraftan yeni anayasa çalışmaları için kamuoyu oluşturmaya çabalayan hükümet, diğer taraftan yarı başkanlık ve başkanlık sisteminin ülke toprakları dışında gündeme taşıyarak gündem yaratmaya çabalıyor. Hatta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç memleketi Manisa'dan muhalefetin istemesi durumunda erken seçime gidebilecekleri mesajını verdi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın  geçtiğimiz dönem milletvekilliği süresince yoğun çalışmalar yürüttüğü ve bu dönemde takiplerini sürdürdüğü afet konutları ile ilgili müjdeler vermeye davam ediyor.

Gümüşhanespor Asbaşkanı Rıza Karamanlı, gelecek dönem için yönetim olarak devam edip etmeme noktasında henüz bir karar vermediklerini yapacakları toplantı sonrası kararın kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Kayıtdışı ekonominin faturasını en çok dar ve orta gelirli kesimin ödediğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kayıt dışılıkla yapılan mücadele ile oranın yüzde 35’lerden yüzde 27’lere düşürülmesi ve yüzde 5 daha kaçağı azaltacak  uygulamaları büyük bir memnuniyet ve umutla takip ediyoruz. Kayıtdışı ekonomi azaldıkça esnaf da rahatlayacaktır” dedi.

Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu üyesi ve işadamı Ernail Koç, Başbakan Erdoğan'ın S&P'un Türk ekonomisi ile ilgili olarak yaptığı açıklama sonrası sarfettiği sözlerini eleştirdi.


Koç, 'Sayın Başbakan önceleri Dünya Bankası ve dünyanın sayılı ekonomistlerinin uyarılarını dikkate almazken, yakın zamanda da  Türkiye'nin de üyesi olduğu derecelendirme kuruluşu standart&pours' un kredi notumuzu düşürmesini de siyasi bir karar olarak nitelendimişti' dedi.

Eski gazeteci Yiğit Bulut da medyaya sitem etti, faiz sözlerine açıklık getirdi: Faize saldırınca Bizans'a saldırıyoruz!

Gümüşhane Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nin düzenlediği söyleşiye katılan gazeteci-yazar Yiğit Bulut, medyaının tavrından şikayet etti. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında faizle ilgili yaptığı açıklamaların değerlendirimesinden şikayet eden Bulut, "30 dakikalık konuşmam hiç görülmedi, faiz haramdır ifadesi allanıp pullandı" dedi.

Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün'ün Kürtün ilçesine yaptığı ziyaretle ilgili olarak Gündoğumu haberin sorularını yanıtlayan AK Parti İlçe Başkanı Haydar Yılmaz ilginç yanıtlar verdi.

Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj ayınladı.


Üstün mesajında;


'Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaip Kandili'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Böyle maneviyatı zirve yapmış hayırlı bir gecede yürekler ibadetle çarpmalı, gönüller hakikatte bir olmalı. Ben tüm islam aleminin kandilini kutluyor, yapılan duaların kabulünü Cenab-ı Allah 'tan niyaz ediyorum' dedi

TÜBİTAK, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü  (BOREN) ile çağrıya çıkarak bor ürünleriyle ilgili Ar-Ge projesi hazırlayan araştırmacılara 2,5 milyon liraya kadar destek verecek.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı