TEMA’nın Çığlığı
Veli YILMAZ

TEMA’nın Çığlığı

Advert
TEMA Gümüşhane Temsilciliği geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak, Karamustafa Köyünde olup biteni ortaya çıkardı.


***

Ulusal basına yansıyan yönüyle bir milyon ağacın kesilmesinden söz ediliyordu.


**

Çizilen krokiler, anlatılanlar, Gümüşhane’nin en nadide yerleşim alanlarından bir tanesi olan Karamustafa için yazılan senaryolar. TEMA çığlık çığlığa bi şeyler anlatıyor, Ne ki Gümüşhane Davutoğlu ile meşguldu.


**

Enteresandır, Gümüşhane’de hepimizi ilgilendiren bir mesele noktasında sanki bir vurdumduymazlık, görmemezlik sakinlik var. Kimse kılını kıpırdatmak istemiyor. Daha önce de yazdık bu kadar gündemle sorunla ilgilenmesi meşgul olması gereken şehir sanki lale devrini yaşıyor. Bilmiyorum TEMA’nın yayınladığı basın açıklamasını kaç kişi okudu? Okuduysa ne anladı? Anladıysa iddiaların ciddi olup olmadığı noktasında araştırma yaptı mı? Hayır tabi ki, Belediye binasının, sokağın ortasının önünde ‘Padişahım çok yaşa!2 demek varken, Bu sorunlarla kim neden ilgilensin ki…


**

Bir çevre katledilecek, Birilerinin cebi dolacak, Sözde Gümüşhane için kar olacak bu hamle geleceğin kâbusunu yaşatacak. Dünyayı saran küresel kaynaklı meteorolojik vakalar almış başını yürürken, ve etkileri her geçen gün artarken, Karamustafa’yı kim dinler ki, Komik değil mi?


**

Gümüşhane bugün, ‘Bişiyyy olmaz abi’ zihniyetiyle gittiği sürece, Çok daha fazla değerlerini kaybedecektir. Yani çevre bir değer değilmidir? Allahın verdiği bu bereketli topraklarda olup bitene seyirci kalmak suç değilmidir? Merak etmek, yahu bu adam ne demek istiyor diye sormak insanlığın görevi değilmidir?   
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
aydın     2014-09-02 gazetede bir haftadır aybı haber ve yazılar hiç yenilenmezmi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’
‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’
Orta yaş üzeri Facebook, genç kuşak Instagram kullanıyor
Orta yaş üzeri Facebook, genç kuşak Instagram kullanıyor