Geleceğe Mektup
Yavuz Selim SOYDAŞ

Geleceğe Mektup

Advert
I.Bölüm: Hani kirlenmek güzeldi? Merhaba aziz yol arkadaşım, sensiz geçmedik bir dakikam bile olmamışken varlığını zaman zamanunutuşumu mazur gör. Beni bilirsin aslında. Dönüşüm hep muhteşem olur. Dolu dolu dönerim yüzümü sana, unuttuğum her dakikayı her saniyeyi tek tek yeniden yaşarım yanında. Yine geldim işte, şimdi dersin ki hep işin düşünce mi aklına geleceğim? Aklı evvel olanları idare ettiğine dair duyumlarım yok değil. Uzun zamandır yazmak isteyip yazamadığım şeyler olduğunu fark ettim bu gece.       

Sen kaçınılmazım, sen yollarımın son noktası, sen gerçek başlangıcım... Lafı uzattım yine farkındayım. Şimdi sana bir soru: Bize bu kadar yakınken bize seni unutturan ne? Aldığımız nefes kadar yakınken...  Sen benim geleceğim, ben senin geçmişin. Adım adım sana geliyorum, nefes nefese. Sayılı lokmamı yerken, damla damla eriyen zamanımı cömertçe harcarken vuslatın ne kadar yaklaştığını unutur oldum. Biliyor musun senbenim en iyi dostumsun aslında? Çünkü ben seni ihmal etsem de vakti geldiğinde sen beni öylesine saracaksın ki; utandıracaksın, uyandıracaksın. Yine buralardasın bu sıralar. Selam verdin madem bırak konuşayım.        


Bıkkın cumartesilerimden birini daha geride bırakırken üstü başı çamur içinde bir genç adamı gözlemledim. Yazarların bahsettiği o meşhur–puslu bakışlar- klişesi kanlı canlı karşımdaydı. Elbette izlediğimden haberdar değil. Günün başrollerinden sadece biri. Her zaman özenle giydiği, toz kondurmadığı kıyafetlerinde ve ellerindeki kurumuş çamur onu rahatsız etmiyordu. Gözlerindeki kızarıklık sıradan  değildi. İnsanın ağlama sebebine göre gözdeki kızarıklık değişir mi? Değişir.Önceki gecesi zehir olmuş birinden/ birilerinden bahsediyorum. Her uyandığında rüya olmasını dilediği şeylerin gerçek olduğunu kabul etmek zorundalığını yaşayanlar  bilirler.  Yakın zaman demek için bile yeterli olgunluğa erişmemiş zaman dilimi öncesinde babasını toprağa vermiş, siyah montu ve mavi kotunun yanlarındaki çamurlar hafiften kurumaya dönmüş. İçinin yangını gözlerinde, düşüncelerden uyuşan hisleri gece uyanmak üzere pusudalar. İçimden geçirdiğim şeyleri duymuş mudur acaba? Babasından kalan son hatıra o montun üzerindeki çamurlar. Akşam çıkarıp şöyle bir baktığında  onu büyüten insanı mezara koyarken olduğunu hatırlamayacak mı?      

Çocukları kandırmasın artık yalancı reklamlar. “Hani kirlenmek güzeldi? “ “İnsan artık ölüme alışmalıdır” diyor musalla önündeki kısa sohbetin ana fikri.  Ben senin geçmişin, sen benim geleceğim. Beni/ bizide en güzel şekilde saracağına şüphemiz yok. Sen bizlerden daha vefalısın.       

Senin Adına “Ecel” diyorlar buralarda. Gerçek adını kavuştuğumuzda kulağıma fısıldarsın.Oyun bozansın, ama olsun.  
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emekli Genelkurmay Başkanı Başbuğ Lüleburgaz'da konuştu
Emekli Genelkurmay Başkanı Başbuğ Lüleburgaz'da konuştu
''Kent konseyi birleştirici güç''
''Kent konseyi birleştirici güç''